Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Juniori, Kadeti - Mesiarkin zlatý na domácej pôde!

 

Dňa 17. a 18. novembra sa v Košiciach uskutočnil 20. ročník turnaja Olympijských nádeji, ktorého súčasťou je aj turnaj O pohár riaditeľky OŠG. Na domácich žinenkach sme privítali zápasníkov z Českej republiky, Poľska, Rumunska, Bulharska, Ukrajiny, Ruska a samozrejme aj kluby zo Slovenskej republiky, aj keď v menšom počte, ako by sa očakávalo. Na turnaji nás svojou návštevou potešili prezident U.S.Steelu Scott D. BUCKISO, Ján BAČO riaditeľ pre vonkajšie vzťahy, športový riaditeľ nášho klubu Jozef LOHYŇA a ostatní priaznivci, býbalí zápasníci a sympatizanti nášho klubu.

Z domácich Košíc sa v kategórii juniorov predstavili: Jozef MESIARKIN váha 84kg, ktorý ako jediný dokázal v ťažkej konkurencii pretekárov zvíťaziť vo všetkých stretnutiach a vybojoval si na domácom turnaji zlatú medailu. V tejto váhe sa predstavili aj Tomáš KRUPJAK, ktorý obsadil 9. miesto a Samuel KORŠŇÁK na 6. mieste. Ťažkú váhu vyhral aj Matúš SÝKORA, no však bez boja, keď jeho váhová kategória zostala neobsadená. Víťazstvo si potvrdil v priateľskom stretnutí so súperom z Poľska z nižšej váhovej kategórie, ktorého dokázal na začiatku stretnutia poraziť na lopatky. Jakub SÝKORA vo váhe 74 kg tesne pred koncom finálového stretnutia, si pre svoju chybu prehral zápas a tak namiesto zlatej medaile mu ostala strieborná. Hany AL-KUBATI v tejto váhe obsadil 10. miesto.

                        

V kategórii kadetov zápasili: Makar VYHIVSKYI váha 69kg, ten ako jediný stál na stupienku víťazov, keď si vybojoval s jednou prehrou a tromi výhrami bronzovú medailu. V tejto váhe obsadil pekné 5. miesto Lukáš NEUPAUER a Martin KUBELA 8. miesto. V najnižšej váhe 50kg zápasil Samuel BUČKO, ktorý v boji o bronz prehral s ukrajinským pretekárom a skončil na 4. mieste. Roland KAPITANČÍK vo váhe 63kg obsadil 8. miesto a v 85kg Patrik TOMLEIN 6. miesto.

                        

V poradí družstiev sme medzi kadetmi obsadili 6. miesto, kde sme boli z výsledku sklamaný. V kategórii juniorov sa nám darilo viac a chlapci vybojovali v celkovom hodnotení krásne 2. miesto, kde nás predbehla dominantná reprezentácia Poľska.   mb

                         

 

K dosiahnutým výsledkom gratulujeme a prejeme veľa šťastia na ďalších medzinárodných podujatiach!

 


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 16.7.2019

meniny má: Drahomír

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1960999

Úvodná stránka