Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Juniori - Medzi olympijskými nádejami boli aj naši bronzoví M. Pavlík a M. Bodnár

Košice (17. november 2012) - Pätnásty ročník medzinárodného turnaja O pohár olympijských nádejí, ktorý zorganizoval náš Zápasnícky klub (ZK) Košice 1904 v sobotu, 17. novembra, bol v jeho histórii najúspešnejší. Potvrdzovali to slová zahraničných účastníkov i účasť juniorských reprezentácií zo siedmich krajín Európy. Medzi nimi sa nestratili ani reprezentanti nášho klubu - Michal Pavlík a Michael Bodnár vybojovali cenné bronzové medaily.

No ani ďalší naši borci nehrali "druhé husle" a potvrdili, že vo svojej kategórii patria medzi najlepších na Slovensku. "Mňa potešili hlavne výsledky našich dvoch medailistov. Mišovi Bodnárovi jeho vlastnou nepozornosťou ušlo finále len o vlások. Možno je to dobré, že sa to stalo na takom turnaji a nie na významnejšom. Miki Pavlík ziskom bronzovej medaily a svojim výkonom potvrdil stúpajúci trend. Dvoma piatymi miestami upozornili na seba Slavo Kupčo a Jakub Sciranka. Hlavne druhý menovaný prejavil bojového ducha v ťažkých dueloch. Škoda zranenia Paľa Kmeča. Bude nám výrazne chýbať v poslednom kole seniorskej ligy. Menej som bol spokojný s výkonmi Dávida Berdisa a Dávida Polačka. Jednoznačne vidieť, že poctivý prístupom k tréningu sa aj v našich podmienkach vieme posunúť dopredu," povedal tréner ZK Košice 1904 Juraj Dancák st. a dodal: "Zahraniční účastníci charakterizovali náš turnaj za vydarený. Myslím, že sme ho zvládli tak po organizačnej ako aj po kvalitatívnej stránke. Škoda, že na turnaji takejto úrovne sa zúčastnila len hŕstka slovenských zápasníkov. Tu vidieť, ako chýba práca s mládežou a ako sú financované individuálne športy."

Aj prezident ZK Košice 1904 Ján Tokár ml. bol s úrovňou turnaja i výsledkami našich chlapcov spokojný: "Bol to najkvalitnejšie obsadený turnaj v jeho doterajšej histórii. Boli tu reprezentácie Maďarska, Rumunska, Poľska, Bieloruska, Srbska, Lotyšska a Litvy, a podotýkam že všetky reprezentácie mali na turnaji svoje reprezentačné jednotky, takže na žinenkách to skutočne malo svoje grády. Z našich chlapcov musím pochváliť ako zabojovali Mišo Pavlík v 60-tke a Mišo Bodnár v 84-ke, obaja získali výborné bronzové medaily. Boje o najcennejšie kovy si prišiel pozrieť aj Jozef Lohyňa. S pánom Lohyňom pokračujeme v organizovaní kempov, už v nedeľu ráno si pozrel videozáznam nielen z tohto turnaja, ale aj z predchádzajúcich majstrovstiev Slovenska seniorov a na predpoludňajšom tréningu poukazoval našim chlapcom nielen to, kde robili chyby, ale predviedol im aj svoju techniku, s ktorou vedel poraziť aj tých najlepších na svete."


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1993672

Úvodná stránka