Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Juniori – Olympic Hopes Cup 2015 - Tri striebra pre našich chlapcov!

Košice (14.11.2015) Športová hala na Ostrovského ulici hostila v poradí 18. ročník medzinárodného turnaja „Pohár olympijských nádejí“. Vynovené športovisko privítalo juniorských reprezentantov zo siedmich krajín. Na domácich žinenkách nás reprezentovalo 8 zápasníkov, pričom v hmotnostnej kategórii do 84kg sme mali trojité zastúpenie. Tréner Mgr. Juraj Dancák nemohol rátať s aktuálnym majstrom Slovenska Gabrielom Tyszom, ktorý má zdravotné problémy.

Na turnaji sme mali tú česť privítať primátora mesta Košice MUDr. Richarda Rašiho. Našich zápasníkov prišiel podporiť taktiež aj prezident US Steel Košice, bývalý zápasník Scott D. Buckiso a viceprezident US Steel Richard Shank. Za účasti  predsedu Olympijského klubu Košice a zápasníckeho olympionika Miroslava Luberdu, prezident klubu ZK Košice 1904 JUDr. Ján Tokár ml. zároveň odovzdal ocenenie pre Jozefa Lohyňu pri príležitosti 25. výročia zisku titulu majstra sveta z Tokia, 1990.

V najnižšej hmotnostnej kategórii do 50kg sa Peter Kundra stretol s dvomi lotyšskými súpermi a dvomi slovenskými. Petrovi sa po vzájomných stretnutiach uštedrilo až 4. miesto. V hmotnostnej kategórii do 60kg sme mali prvé želiezko v ohni. Jakub Sýkora si postupne poradil s maďarským reprezentantom a zápasníkom z Nitry technickou prevahou. V semifinále sa Kubo stretol s Rumunom ASANOM, ktorého po vyrovnanom prvom polčase porazil na lopatky. Kubo vo finále ale nestačil na súpera z Poľska OLENCZYNA, ktorému podľahol na body. V hmotnostnej kategórii do 66kg nás zastupoval Jozef Mesiarkin, ktorý si v prvých dvoch zápasoch poradil so zápasníkom z Krašnika a Maďarska. Vo finále sa Jojo stretol s lotyšským reprezentantom SAMUŠONOKSOM, ktorému podľahol na body. V „74-ke“ tretiu medailu pre Košice získal Róbert Szatmári. Robo si v prvom kole poľahky poradil so zápasníkom z Krašnika a po voľnom kole si to namieril do semifinále. Jeho súperom bol maďarský reprezentant LUKÁCS, ktorého po vyrovnanom súboji Robo porazil na body. Vo finále si Robo zmeral sily s poľským reprezentantom KAMPIKOM, na ktorého nestačil a podľahol mu 0:10. V najpočetnejšie obsadenej hmotnostnej kategórii do 84kg sme najviac očakávali od juniorského reprezentanta Ľuboša Kundráta. Ľubo sa ale po prehrách s bulharským a lotyšským zápasníkom s turnajom rozlúčil. Ani jeho dvom kolegom Hanymu Al-Kubatimu a Romanovi Peťákovi sa nedarilo v turnaji uspieť a po dvoch prehrách vypadli z turnaja. V hmotnostnej kategórii do 96kg sa Matúšovi Sýkorovi nedarilo ako by si predstavoval. Po troch prehrách mu zostalo posledné štvrté miesto vo váhe. 

Košický chlapci v hodnotení klubov ostali len jeden bod za tretím družstvom Poľska. Víťazným klubom sa stala reprezentácia Maďarska pred bulharským Ruse. Ceny odovzdával viceprezident klubu Ján Tokár st.   js

 

 

Všetkým chlapcom gratulujeme a tešíme sa na ďalší ročník !


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1993682

Úvodná stránka