Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Juniori - Prišli. Videli. Zvíťazili!

Juniori - Prišli. Videli. Zvíťazili!

Košice, Bratislava (3. február 2012) – Juniori nášho Zápasníckeho klubu (ZK) Košice 1904 mohli v sobotu po majstrovstvách SR v Bratislave unisono, teda jednohlasne, zvolať to známe caesarovské „Veni! Vidi! Vici!“. Prišli, videli a zvíťazili! Z ôsmich možných zlatých medailí vybojovali vo voľnom štýle až päť a domov si odviezli aj najcennejšiu trofej za suverénne víťazstvo v súťaži družstiev. Druhá v poradí Dunajplavba Bratislava stratila na nich neuveriteľných 28 bodov.
Suverenitu potvrdili Dávid Berdis (do 55 kg) a Michael Bodnár (do 84 kg), ktorí obhájili minuloročné tituly. Medzi juniormi premiérové si vybojovali Peter Janica (do 60 kg), Pavol Kmeč (do 66 kg) a Jakub Sciranka (do 74 kg). „Naši chlapci zápasili 40 stretnutí, v ktorých len deväťkrát prehrali a z toho až štyrikrát vo vzájomných stretnutiach, takže so súpermi z iných oddielov naši chlapci prehrali iba päť stretnutí,“ zdôraznil tréner Miroslav Jedlička. „S ich výkonmi som bol veľmi spokojný. Mrzelo ma iba, že pri žrebovaní mali smolu Štofík a Kmeč v 66-ke a Janica a Pavlík v 60-ke, ktorí sa dostali do rovnakej polovice súťažného pavúka. Zaujímavý duel medzi sebou zviedli pritom obe spomínané váhy. Tento vynikajúci výsledok mohol byť ešte krajší, keby dokázal Dávid Polačko dodržať taktiku, ktorú som mu naordinoval, na druhej strane zas mohol aj opačne dopadnúť hneď prvý duel v 74-ke medzi Scirankom a Tóthom z Rimavskej Soboty. Výkony hlavne našich reprezentantov SR poukazovali na to, že sú po každej stránke lepšie pripravení ako ich súperi, a tento fakt ma potešil,“ dodal.
Spokojnosťou prekypoval aj prezident ZK Košice 1904 Ján Tokár mladší: „Je to opäť super výsledok našich chlapcov i trénera Jedličku a dôkaz, že pred zvyškom Slovenska máme veľký náskok. Pred šampionátom sme s trénerom žartovali v tom duchu, že päť prvenstiev by bolo niečo fantastické a že nám stačia tri-štyri tituly... Napokon ich máme doma päť a sme veľmi spokojní. Takže tak trochu nereálna požiadavka na trénera sa s potešením splnila.“ 
Naši juniori tvrdili muziku aj v majstrovskej súťaži v gréckorímskom štýle, a to aj napriek tomu, že klasickému štýlu zápasenia sa venujú v minimálnej miere. V hodnotení klubov zvíťazili pred druhým Gladiátorom Šamorín s náskokom dvanástich bodov, pričom Janica a Bodnár pridali k titulom z voľného štýlu aj prvenstvá z klasického.„Na základe požiadavky vedenia klubu sme štartovali aj v gréckorímskom zápase, a tu, aj keď nám je už 'gréčak' cudzí, chlapci dokázali krásne zabojovať a tiež, ako vo voľnom štýle, výrazne zvíťaziť aj v hodnotení družstiev,“ dodal tréner Jedlička.


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 16.7.2019

meniny má: Drahomír

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1961061

Úvodná stránka