Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Juniori - Sýkora a Tysz na ME v Bukurešti

Košice, Bukurešť (20-26.6.2016) Juniorské majstrovstvá Európy sa tento rok konali v rumunskom hlavnom meste Bukurešť, na ktoré vycestovali dvaja košickí zástupcovia reprezentujúci našu krajinu. Tohtoročné majstrovstvá sa končili voľným štýlom, ktoré boli vrcholom sezóny pre našich juniorov Jakuba SÝKORU a Gabriela TYSZA.

Vo váhe do 60kg sa Jakub SÝKORA v konkurencii 22 pretekárov v prvom kole stretol s gruzíncom Giorgim Sulavom. Ten bol nad jeho sily a prehrou na technickú prevahu musel Jakub čakať na výsledok boja svojho súpera v ďalších kolách. Gruzínec v semifinálovom súboji nestačil na ruského reprezentanta a tým sa účinkovanie Jakuba na tohtoročných ME skončilo. V celkovom hodnotení obsadil 19. miesto.

Vo váhe 96kg Gabriel TYSZ v konkurencii 15 pretekárov sa v kvalifikácii stretol taktiež s gruzíncom Givim Matcharashvilim, s ktorým sa mu podarilo spraviť jeden útok, to však na víťazstvo v zápase nestačilo a tak prehral 2:10. Narozdiel od Jakuba, Gabiho súper postúpil do finále a prišla druhá šanca v podobe repasáže s nemcom Iljom Matuchinom. Zápas bol zdĺhavý a to z dôvodov ošetrovania či už Gabiho a taktiež aj jeho súpera. Nakoniec sa tento boj skončil výsledkom 4:7 v neprospech Slovenského reprezentanta a Gabi tak nevyužil možnosť bojovať o bronzovú medailu.

Škoda týchto prehier, pre Gabiho to bol posledný rok medzi juniormi, ale Jakub bude mať možnosť na opravu ešte budúci rok!   mb
 


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1993698

Úvodná stránka