Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Juniori - Sýkora a Tysz na ME v Istanbule

Košice, Istanbul (23-28.6.2015) Juniorské majstrovstvá Európy sa tento rok konali v tureckom Istanbule, na ktorý vycestovali iba dvaja reprezentanti našej krajiny a obaja z Košíc. Pod vedením reprezentačného trénera Mgr. Juraja Dancáka štartovali na turnaji Jakub SÝKORA a Gabriel TYSZ. Ich váhové kategórie začínali ako prvé a otvárali tieto majstrovstvá, ktoré boli vrcholom tohtoročnej sezóny.

Vo váhe 60kg Jakub SÝKORA v konkurencii 21 pretekárov sa v kvalifikačnom kole stretol s maďarom Csabom Vidom, ktorého poznal zo sústredenia, ktoré absolvovali s maďarskou reprezentáciou. Tento zápas mu nevyšiel, keď v druhej perióde ho súper nachytal na záhlavák a prehral 0:6L. V konečnom hodnotení obsadil 16. miesto. Vo váhe 96kg sa Gabriel TYSZ v konkurencii 20 pretekárov v prvom kole stretol s domácim turkom Ismailom Cirakom. Po prvej perióde bol zápas veľmi vyrovnaný, keď prehrával iba o jeden bod. V druhej perióde bodoval už len turek a zdolal nášho reprezentanta technickou prevahou 18:7. Turek v ďalšom kole prehral a tým nepotiahol Gabiho do ďalších bojov. Na tomto šampionáte sa umiestnil na konečnom 12. mieste.

Tréner sa k majstrovstvám vyjadril: "Pred odchodom som v sebe živil malú nádej. Splnením aj toho najmenšieho sníčka by boli aspoň nejaké víťazstvá. Možno aj jedno víťazstvo by nás posunulo do prvej polovice štartového poľa. Kubo, aj keď len prvý rok v juniorskej kategórii má určite väčší potenciál. Gabi, napriek tomu že stál kvôli operovanému ramenu  na európskej žinienke po dlhšiom čase tak isto. Posledná fáza prípravy v Budapešti bola vydarená. Chlapci vyzerali v celkom dobrej forme. Dokazovali to aj tréningové boje. O to bolo väčšie sklamanie po naších stretnutiach. Vyzeralo to tak, že práve my sme tí, ktorí sú na tom horšie. Nevedel som si to vysvetliť. Nakoniec po krátkej analýze sme dospeli k tomu, že na príčine nášho nezdaru je zdravotný stav oboch naších športovcov. Kubo má  pravdepodobne zápal priedušiek a Gabi zápal dýchacích ciest. Los k nám bol celkom naklonený. Maďar bol poraziteľný, čo sa ukazovalo aj vo vzájomných kontrolných bojoch, a turek nebol s tých najlepších. Dôkazom bolo jeho ďalšie vystúpenie. Nepatríme medzi zápasnícke veľmoci, ale keď sa chceme presadiť musíme mať niečo, z čoho by sme mohli ťažiť. Myslím, že by to mohla byť práve kondícia. Škoda. Ostáva len veriť, že to chlapcov nezlomí ale práve naopak naštartuje k väčšiemu tréningovému úsiliu. Je tu malá šanca, že by sme mohli štartovať na Majstrovstvách sveta, ale ak ano ostáva nám nejakých 6 týždňov na prípravu. Ak budú obaja zdravotne v poriadku, môžme svoj malý sníček oživiť.".   mb


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1993658

Úvodná stránka