Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Juniori - Tri Majstrovské tituly sú doma! Postaral sa o nich Szatmári, Krupjak a Sýkora!

Košice, Snina (4-5.2.2017) Prvý februárový víkend v tomto roku patril najvyššej súťaži pre juniorských zápasníkov. V sobotu sa zápasilo tradičným štýlom a v nedeľné odpoludnie patrilo voľnoštýliarom. Naša základňa sa zameriava na voľný štýl, takže aj úspechy a tri tituly sme získali práve v spomínanom štýle. Postarali sa o nich Róbert Szatmári, Tomáš Krupjak a obhajca titulu Matúš Sýkora.

Prvý deň vycestovali s trénerom M. Jedličkom a tajomníkom klubu M. Mičekom iba štyria pretekári. Našim zápasníkom sa veľmi nedarilo a v hmotnostnej kategórií do 84 kg už v prvom kole vypadol Hany Al-Kubati a Ľuboš Kundrát nedosiahol na bronzovú medailu, keď v boji o bronz podľahol D. Pechovi z Bratislavy a obsadil tak 4.miesto. V hmotnostnej kategórií do 96 kg sa predstavil Tomáš Krupjak, ktorý dokázal poraziť V. Orossa a obsadil 2.miesto, keďže sa vo finále stretol s reprezentantom v gréckorímskom štýle L. Pappom. V najťažšej hmotnostnej kategórií sa predstavil Matúš Sýkora, ktorý nedokázal prejsť do finále cez N. Marczinka, ktorému podľahol na lopatky, rovnako lopatkovým tentokrát víťazstvom si vybojoval 3.miesto.

V umiestnení klubov sme skončili na 5.mieste s počtom bodov 23.

 

Druhý súťažný deň sa k štyrom pretekárom pridali ďalší traja voľnoštýliari. Chlapcom sa darilo viac, možno aj preto, že ich prišiel povzbudiť prezident klubu ZK Košice Ján Tokár, tréner Štefan Csorba a v hľadisku sa objavil aj športový riaditeľ klubu, Jozef Lohyňa.

V hmotnostnej kategórií do 66 kg mal svoju premiéru nováčik v zápasení P. Valyik, ktorý v prvom kole prehral a následne sa do repasáže už neprebojoval. Vo váhe do 74 kg sa vrátil na zápasnícke žinenky po dlhšej odmlke K. Kondáš, ktorý v prvom stretnutí nestačil na zápasníka z Olympu G. Akchsarbeka a nakoniec nestačil ani na pretekára v repasáži a vypadol z turnaja. Chlapcom chýbal tréning a dúfame, že sa aj naďalej zapoja do tréningového procesu. V hmotnostnej kategórií do 84 kg sa nedarilo podľa predstáv Ľubošovi Kundrátovi, ktorý prehral v štvrťfinále a následne na to v repasáži, keď vyhrával už 10:0 no súper ho porazil lopatkovým víťazstvom a z turnajom sa rozlúčil. V tej istej hmotnostnej kategórií sa Róbertovi Szatmárimu po troch víťazstvách podarilo prebojovať do finále a v ňom porazil D. Pechu z Bratislavy 12:2 a získal Titul majstra Slovenska. V hmotnostnej kategórií do 96 kg sa predstavil Tomáš Krupjak, ktorý svojho jediného súpera na zisk titulu V. Orossa z Bratislavy dokázal poraziť na lopatky a tiež získal Titul majstra Slovenska. V najťažšej hmotnostnej kategórií do 120 kg, obhajoval svoj minuloročný titul Matúš Sýkora, ktorý sa prebojoval do finále dvomi víťazstvami na lopatky a následne porazil na lopatky aj M. Regulu zo Sniny a tak obhájil Titul majstra Slovenska.   msy

V umiestení klubov sme obsadili 4.miesto s počtom bodov 27.

 

K zisku majstrovských titulov Gratulujeme!!!

 

A želáme veľa síl všetkým chlapcom do ďalších súťaži a samozrejme aj do tréningu. 


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 16.7.2019

meniny má: Drahomír

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1961057

Úvodná stránka