Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Juniori - Tysz vybojoval bronz!

Košice, Bukurešť (7-10.5.2015) Ani tento rok nechýbala juniorská reprezentácia na UWW turnaji v rumunskom Bukurešti. Turnaj patrí medzi najkvalitnejšie, kde štartuje veľa krajín. Naši voľnoštyliari tu majú možnosť spoznať súperov z iných štátov, s ktorými sa môžu stretnúť na ME v Istanbule (TUR). Tréner Mgr. Juraj Dancák cestoval zo svojími zverencami Ľubošom Kundrátom, Gabrielom Tyszom a Danielom Chomaničom z Vihorlatu Snina. Zo zdravotných dôvodov nemohol trojicu doplniť najúspešnejší junior vo váhe do 60 kg, Jakub Sýkora. 

Ľuboš KUNDRÁT vo váhe 84 kg v prvom kole vylosoval maďarského reprezentanta, ktorému podľahol technickou prevahou 6:16. Maďar sa dostal do finále a tak dal možnosť Ľubovi zabojovať o bronzovú medailu. Na moldavca však nestačil a prehral 4:14. Celkovo obsadil 5. miesto v konkurencii ôsmich pretekárov.
Gabriel TYSZ vo váhe 96 kg začal turnaj veľmi dobre, keď sa mu v prvom zápase podarilo dať fyzicky silného moldavca na lopatky a postúpil ďalej. V semifinále na neho čakal nepríjemný zápasník z Fínska, ktorého Gabo dobre pozná z medzinárodných žineniek. Prehral technickou prevahou 0:10. O tretie miesto bojoval s maďarským reprezentantom, ktorého porazil 3:1 a získal si bronz v konkurencii desiatich pretekárov.   mb

 

 

Gratulujeme a veľa šťastia v ďalšom reprezentovaní krajiny!


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 16.7.2019

meniny má: Drahomír

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1961022

Úvodná stránka