Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Juniori - Z MSR zlato za družstvá v obidvoch štýloch!!!

Juniori – Dominancia košických juniorov, zo Sniny si odvážajú 5 titulov !

Košice, Snina (20.-21.2.2016) Košičania vycestovali na Majstrovstvá Slovenskej republiky do Sniny s 8 chlapcami, na čele s trénerskou trojicou J.Lohyňa, M.Sciranka, Š.Csorba. Rozhodcami M.Gardošom, I.Vymazalom a A.Šambronskou. Cieľ bol jasný, získať minimálne 4 tituly, pričom obsadených sme mali iba 5 hmotnostných kategórií. Ťahúňmi družstva boli reprezentanti Gabi Tysz a Kubo Sýkora. K ďalším adeptom na titul sa pridal aj obhajca z posledných dvoch rokov Ľubo Kundrát. Medzi ďalšie naše želiezka v ohni patrili Jozef Mesiarkin a Róbert Szatmári v „74-ke“, cestu za obhajobou titulu v hmotnostnej kategórii do 84 kg sa snažili Ľubovi prekaziť Roman Peťák a Tomáš Krupjak, v superťažkej hmotnostnej kategórii sa o titul snažil Matúš Sýkora.

Favoriti nesklamali, Jakub Sýkora vo váhe do 66 kg v počte 8 pretekárov nenašiel silnejšieho súpera a poľahky prešiel turnajom bez straty bodu. Gabriel Tysz podobne ako jeho mladší kolega technickými prevahami vyprevadil svojich súperov zo žinenky a v „96-ke“ si pripísal ďalší titul. Ľuboš Kundrát to nemal také jednoduché s obhajobou titulu ako by si predstavoval, v semifinále ho potrápil mladý Bratislavčan V.Oross, ktorého po vyrovnanom priebehu stretnutia napokon porazil na lopatky. Vo finále si Ľubo zmeral sily so svojim tímovým kolegom Romanom Peťákom, ktorého jednoznačne porazil 10:0. Porazený finalista Roman si v predchádzajúcich stretnutiach zmeral sily s ďalším tímovým kolegom Tomášom Krupjakom, v štvrťfinále ho po vyrovnanom boji porazil 4:3 v semifinále však jednoznačne zvíťazil na lopatky so Sninčanom Hrabovčinom. Tomášovi Krupjakovi tak ostal boj o bronz, v ktorom však podľahol Orossovi na lopatky. V hmotnostnej kategórii do 74 kg sme mali dvojité zastúpenie a pre našu radosť obaja naši zástupcovia sa stretli vo finále. Starší z dvojice Róbert Szatmári si poradil v ceste do finále s Boďom z Bánoviec a s Bendom z Rimavskej Soboty technickou prevahou. Jozef Mesiarkin si podobne poradil s Horváthom z Modran, s Leňom zo Sniny a v semifinále s Drmolom z Trenčína. Vo vyrovnanom súboj o titul Majstra Slovenska napokon zvíťazil mladší z dvojice Jozef Mesiarkin. V hmotnostnej kategórii sa radoval zo svojho prvého titulu Majstra SR Matúš Sýkora, ktorý si poradil so všetkými svojimi súpermi na lopatky, respektíve na technickú prevahu.

Na radosť prezidenta klubu J.Tokára ml., ktorý osobne prišiel do Sniny povzbudiť chlapcov to však nebolo všetko, Košice zvíťazili v hodnotení klubov pred domácou Sninou a Nitrou.   js

 

Nedeľa 21.2 2016 bola previerkou svojich zápasníckych zručností v klasickom štýle. V košickom družstve už chýbali Róbert Szatmári a Gabriel Tysz, no napriek tomu sme znova dokázali zvíťaziť v hodnotení družstiev!

Aj keď v grécko-rímskom štýle dominuje prevažne južná časť Slovenska, ani naši "voľnoštýliari" sa nenechali zahanbiť  a "grečákom" cestu za titulom poriadne sťažili. Jakubovi Sýkorovi pribudol ďalší titul, keď vo finále technickou prevahou vyhral nad reprezentantom z Dunajskej Stredy A.Gaálom vo váhe 66 kg. V 74 kg zabojoval Jozef Mesiarkin, no hneď v predkole narazil na neskoršieho víťaza váhy L. Drmolu, ktorého porazil vo voľnom štýle. Tentokrát mu to vrátil v klasickom štýle, na ktorý sa špecializuje odchovanec Dukly Trenčín. V repasáži vyhral, no v ďalšom kole pre zranenie prehral a vzdal aj zápas o V.miesto. Ľuboša Kundráta v boji o zlato zastavila prehra s V.Orossom z Dunajplavby v kategórii do 84 kg. Po výhre v repasáži sa stretol s klubovým kolegom Romanom Peťákom a v boji o bronz vyhral. Roman tak obsadil nepopulárne IV.miesto. Tomáš Krupjak v rovnakej váhe na zápas o V. miesto nenastúpil pre zranenie kolena. Vo váhovej kategórii do 96 kg zápasil Matúš Sýkora, ktorému prehra s neskorším víťazom váhy J. Pappom umožnila zabojovať "len" o bronz. Pre zranenie súpera tak nakoniec obsadil tretiu priečku.

Súčtom bodov sa aj napriek niekoľkým prehrám podarilo získať chlapcom I. miesto v hodnotení družstiev, obdobne ako tomu bolo vo voľnom štýle, pred domácou Sninou a Nitrou.   ah

 

 

 

Gratulujeme chlapcom ku krásnej reprezentácii nášho klubu!


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 16.7.2019

meniny má: Drahomír

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1961060

Úvodná stránka