Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Kadeti - G. Tysz nemá páru vo voľnom ani v grécko-rímskom štýle

Košice (24. marec 2012) - Kadetovi ZK Košice 1904 Gabrielovi Tyszovi ide v tomto roku karta. Na domácich šampionátoch tejto vekovej kategórie nenašiel premožiteľa nielen vo voľnom štýle, ale ani medzi klasikmi. Najprv získal najcennejší kov v druhú marcovú sobotu v Šamoríne, keď vo finále majstrovstiev v grécko-rímskom štýle vyhral nad M. Csuvarom z usporiadateľského ZK Gladiátor Šamorín a potom o dva týždne neskôr uspel nad tým istým súperom aj v Snine vo voľnom štýle.

Po dva tituly mohli mať aj ďalší naši kadeti - Jakub Sýkora a Róbert Szatmári. No kým prvý z nich doplatil v Šamoríne na to, že v kategórii do 46 kg štartoval okrem neho už len jeden súper, za čo sa tituly podľa regulí Slovenského zápasníckeho zväzu neudeľujú, R. Szatmári svoj finálový duel v kategórii do 54 kg proti I. Molnárovi z Nitry v grécko-rímskom štýle nezvládol tak dobre ako finále o dva týždne neskôr proti rovnakému súperovi v tej istej hmotnostnej kategórii.

Z cenného kovu striebornej hodnoty sa tešil aj Maxim Štec za druhé miesto v kategórii do 69 kg  vo voľnom štýle. K tejto medaile pridal aj bronzovú za tretiu priečku v kategórii do 69 kg v "grečáku" . Bronzové medaily vybojoval v grécko-rímskom aj vo voľnom štýle Marko Lukáč (do 69 kg) a medzi klasikmi aj Matej Gazda (do 76 kg).

V celkových hodnoteniach klubov obstál náš ZK Košice 1904 lepšie na šampionáte v grécko-rímskom štýle, keď zvíťazil s 37 bodmi pred domácim Šamorínom. V Snine sa viac darilo domácich kadetom, ktorí predčili našich voľnoštýliarov o deväť bodov.

 


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1993598

Úvodná stránka