Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Kadeti, Juniori - Medzinárodný turnaj XXVI Puchar Ziemi Krašniciej

Košice, Krašnik (POL) (6-8.10.2017) Začiatkom októbra sa uskutočnil každoročný turnaj ʺXXVI Miedzynarodovy Turniej o Puchar Ziemi Krašniciejʺ na toto podujatie vycestoval tréner Mgr. M. Jedličkaa spolu s nim 6 pretekárov. Turnaja sa zúčastnili štáty ako Rusko, Litva, Lotyšsko, Estónsko, Ukrajina, Španielsko, Kanada a kluby z domáceho Poľska.

V kategórii kadetov sa chlapcom darilo menej, vo váhe 58 kg Jakub ZAVACKÝ v prvom kole porazil Lotyša, no v druhom už nestačil na domáceho Poliaka. V B skupine, kde sa bojuje o bronz zdolal ďalšieho Poliaka a nakoniec mu stopku vystavil Litovec a v zápase o bronzovú medailu skončil. Váha do 63 kg, Makar VYHIVSKYI prešiel prvým kolom, ale v druhom zápase ho zdolal reprezentant z Ukrajiny. B skupina pokračovala preňho víťazne, až na súpera z Lotyšska, ktorý bol nad jeho sily a na turnaji skončl. Vo váhe do 69 kg zápasil Lukáš NEUPAUER, ktorý rovnako ako kolegovia dva krát vyhral a dvakrát prehral a v turnaji už nepokračoval.

V juniorskej kategórii to bolo veselšie, keď vo váhe 74 kg si odniesol bronzovú medailu Jakub SÝKORA, ktorý prešiel prvým kolom cez Ukrajinca, následne nestačil na Lotyša a B skupina v boji o bronz mu priniesla víťazstvá nad Poliakom, Estóncom a ďalším Poliakom. Jozef MESIARKIN do 84 kg si počínal rovnako, keď prešiel cez prvé kolo a v semifinále prehral z Bielorusom, no v boji o tretie miesto porazil domáceho zápasníka z Krašnika a domov si odniesol bronz. V najťažšej váhovej kategórii do 120 kg štartoval Matúš SÝKORA, ale žiaľ ťažká váha bola neobsadená, preto si odniesol zlato bez boja.

Ocenenie od domáceho klubu dostal aj tréner Miroslav JEDLIČKA, za vzájomnú spoluprácu medzi klubmi Suples Krašnik a ZK 1904 Košice, ktorá už pretrváva dvadsať rokov.   msy

 

K všetkým úspechom srdečne GRATULUJEME! 


 


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1993639

Úvodná stránka