Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Kadeti - M. Gazda i G. Tysz na MS bez víťazstva

Košice (21. november 2010) - Jakub Gazda, junior Zápasníckeho klubu Košice 1904, sa zapíše do histórie medzinárodného turnaja Olympijských nádejí v Košiciach ako jediný Slovák, ktorý vyhral na tohtoročnom 13. ročníku podujatia za účasti 78 borcov z 14 klubov z piatich krajín, vrátane reprezentácií Poľska, Bulharska, Maďarska, Českej reprezentácie a najlepších juniorov. Prvé husle hrali Bulhari, sekundovali im v súťaži družstiev druhí Poliaci a tretí Maďari.

Hoci v minulosti na tomto podujatí štartovalo viac pretekárov a z väčšieho počtu krajín, organizátori tohtoročného turnaja boli s účasťou spokojní. Potvrdil to aj tréner juniorov ZK Košice 1904 a reprezentačný tréner juniorov SR Miroslav Jedlička. "Partneri z Poľska, Bulharska a z Maďarska pricestovali s tým najlepším, čo doma majú, a tak sa postarali o vynikajúcu športovú úroveň turnaja. Žiaľ, zo slovenských klubov štartovalo iba 20 pretekárov, pričom osem z nich bolo z Košíc. Som z toho dosť rozčarovaný, pretože z pohľadu reprezentačného trénera to je pred novou sezónou prvý turnaj, na ktorom sa majú naši reprezentanti prezentovať. Navyše, potenciálni reprezentanti sa ani len neospravedlnili, a tak si myslím, že moja práca , ako reprezentačného trénera, bude veľmi ťažká a pravdepodobne sa zameriam na kadetov, ktorí medzi juniorov iba prichádzajú. Bohužiaľ, stav slovenského mládežníckeho zápasenie je na veľmi nízkej úrovni, máme tu iba zopár chlapcov, ktorým sa dostáva pomerne dostatočný objem tréningov. Na Slovensku máme šesť centier talentovanej mládeže zameraných na voľný štýl, do ktorých je zaradených približne 35 pretekárov narodených v rokoch 1991 až 1994. Tí tu mohli štartovať, no na turnaji sa predstavil len tucet z nich," posťažoval sa tréner.

Spokojnosť vyslovil s vystúpením Košičanov J. Gazdu a Petra Pastora a P. Obžeru (Dunajplavba Bratislava), výkonom ho zaujal aj Jakub Sciranka (ZK Košice 1904). Očakával, že ďalší reprezentant nášho klubu Michael Bodnár postúpi cez poľskú dvojku. Práve títo dvaja naši borci budú od budúceho roka juniormi.

"Vrásky na tvári mi nenarobili ani ďalší mladíci z Košíc, ešte iba kadeti Jozef Klimčák, Dávid Polačko a Maroš Tall, a som rád, že mohli absolvovať taký kvalitný turnaj," uzavrel tréner M. Jedlička.

 


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 16.7.2019

meniny má: Drahomír

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1961029

Úvodná stránka