Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Kadeti - MSR - Z Bratislavy s troma titulmi!

Bratislava (01-03.4.2016) Uplynulý víkend sa konali v Bratislave, na Horárskej ulici v hale zápasníckeho klubu Dunajplavba Majstrovstvá Slovenskej republiky zápasníkov do 17 rokov. Turnaj sa začal v sobotu napoludnie súbojmi v grécko-rímskom štýle a v nedeľu pokračoval súbojmi voľnoštýliarov. Do Bratislavy vycestovali s trénerom Mgr. Miroslavom Jedličkom 4 pretekári, ktorí zápasili ako vo voľnom tak aj v grécko-rímskom štýle. Úspešný víkend má za sebou Jozef Mesiarkin, ktorý dominoval obidva dni a odniesol si dva tituly Majstra SR, jeden titul pridal do zbierky Matej Závacký.

Sobotné boje v grécko-rímskom štýle sa nevydarili hneď v úvodných stretnutiach, dvom našim pretekárom. V hmotnostnej kategórii do 50 kg Peter Kundra podľahol Csicsóvi z Modran a v „69-ke“ Matej Závacký nestačil na Nagya zo Šamorína, ktorému podľahol 14:6. Viac sa darilo dvojici Mesiarkin-Zummer v hmotnostnej kategórii do 76 kg. M. Zummer si poradil s Bratislavčanmi Lažom a Črijepkom. V semifinále Milan nestačil na ďalšieho Bratislavčana Orbána a súboji o 3. miesto prehral na lopatky s Bánovčanom Bočákom. Jozef Mesiarkin prešiel súťažou poľahky, v prvom kole si poradil s domácim Štrbom, neskôr s Malíkom zo Sniny a v semifinále s už spomínaným Bočákom. Vo finále si Jojo poradil s premožiteľom Milana Zummera V. Orbánom z Dunajplavby a stal sa Majstrom Slovenska.

V nedeľu sa chlapci predstavili v identických hmotnostných kategóriach. V hmotnosti do 50 kg Peter Kundra, po prvom prehratom zápase s neskorším víťazom kategórie Lakatosom z Kolárova, sa zranil v stretnutí s Opálkom a zo súťaže musel odstúpiť. V kategórii do 69 kg si Matej Závacký napravil chute z nevydarenej soboty. V prvom kole si Maťo poradil s Csolleiom z Gabčíkova na technickú prevahu a v semifinále s Mikušom z Nitry na lopatky. Vo finále sa Matej stretol s Bánovčanom Karasom, ktorého porazil technickou prevahou a získal titul Majstra Slovenska. V „76-ke“ sa Milan Zummer rozlúčil so súťažou už po prvom zápase, keď nestačil na Orbána z Bratislavy. To však nebol prípad Jozefa Mesiarkina, ktorý ako aktuálny Majster SR juniorov bol najväčší favorit na titul v tejto kategórii. Jojo si najprv poradil s Konyárim z Marcelovej a neskôr s premožiteľom Milana Zummera Orbánom. Vo finále poľahky zvíťazil nad svojim bývalým tímovým kolegom z Bánoviec Bočákom a získal ďalší titul do zbierky.

Gratulujeme našej mini výprave, ktorá si odnáša 3 tituly. Narozdiel od početnému zisku titulov, ktoré si klub odniesol z juniorských Majstrovstiev SR je to málo, a je vidno, že sa vytvára generačná diera, ktorú bude veľmi ťažko vyplniť.   js