Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Kadeti - O pohár riaditeľky športového gymnázia

Košice (22-23.5.2015) Na domácej žinenke sa tento víkend uskutočnil 33. ročník turnaja o Pohár riaditeľky športového gymnázia. Zápasy sa konali v tréningovej hale na jednej žinenke, v príjemnej atmosfére v počte 41 pretekárov z krajín: Poľska, Česka, Bulharska, Bieloruska a Slovenska. Slabú účasť Slovenských pretekárov mal na svedomí možno aj turnaj v rovnakom termíne v Dunajskej Strede. Do Košíc zavítali zo Slovenských klubov len MZK Bánovce nad Bebravou a Lokomotíva Rimavská Sobota.

Turnaj sa niesol aj v znamení osláv. Prezident klubu JUDr. Ján Tokár ml. prevzal plaketu k životnému jubileu 70.rokov za svojho otca, viceprezidenta klubu, Jána Tokára st., ktorý sa turnaja nemohol zúčastniť. Gratulácia športového riaditeľa klubu Jozefa Lohyňu patrila aj trénerovi Mgr. Jurajovi Dancákovi, ktorý v deň turnaja oslávil životné jubileum 60. rokov.

V priestoroch zápasníckej haly sme mali možnosť privítať bývalého generálneho sekretára SZZ a reprezentačného trénera, Ľubomíra Lohyňu. Rovnako sme privítali aj ľudí, ktorí významne prispeli k skvalitneniu turnaja, zástupcu starostu mestskej časti Košice západ Ing. Andreja Sitkára, riaditeľku OŠG PeaDr. Tatianu Švecovú. Poďakovanie patrí taktiež Milanovi Vaňurovi, Štefanovi Csorbovi a spoločnosti Provident v zastúpení Martinom Želinským.

V najnižšej váhovej kategórii štartoval Peter KUNDRA /42 kg/ a obsadil 2. miesto (3), keď si poradil s V. Gunárom z LRS a nestačil na Budyku z POL Rzesowa. Vo váhe 58 kg Martin VANGOR po dvoch prehrách nad POL Banaszkom a BUL Neychevom ďalej nepokračoval pre zranenie a obsadil 5.miesto (5). Karol KONDÁŠ 63 kg po dvoch prehrách nad poľskými reprezentantmi a prehrou s víťazom váhy Boneva z BUL obsadil 4. miesto (4). Matej ZÁVACKÝ v najviac obsadenej váhe 69 kg v prvom kole po tažkom boji zvíťazil nad Selerskym z POL Teresínu, ale v ďalších dvoch bojoch po technickej prevahe prehral s CZE Piskořom a POL Chwiejom a celkovo skončil na 6. mieste (8). Vo váhe 76 kg Hany AL-KUBATI prehral štyri zápasy a porazil iba súpera z Bánoviec Michaličku a skončil na 5. mieste (6). V tejto váhe sa viac darilo Samuelovi MOCHNÁČOVI, ten po dvoch prehrách porazil Al-Kubatiho, Michaličku aj Antolaka z POL a obsadil 3.miesto (6). V kategórii U23 vo váhe do 86 kg sme mali trojité zastúpenie. Košičania: Matúš SÝKORA, Viliam KORBA a Ľuboš KUNDRÁT nestačili na poliaka z Teresínu Szymanskeho, ktorý každého porazil technickou prevahou a vyhral túto kategóriu.


 

Výsledky družstvá:


 

I. miesto Teresin POL - 43 bodov

II. miesto ZK Košice 1904 - 29 bodov

III. miesto Suples Krasnik POL - 27 bodov


 

G R A T U L U J E M E !


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1993668

Úvodná stránka