Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Kadeti - Sýkora opäť siedmy na ME kadetov.

Košice, Samokov (6-11.6.2014) Tento rok sa Majstrovstvá Európy kadetov konali v bulharskom meste Samokov. Majstrovstvá boli taktiež kvalifikáciou pre nasledujúce Olympijské hry mládeže, ktoré sa uskutočnili v Nanjingu (Čína). Žiaľ kritéria pre postup na OHM sú veľmi prísne – postupujú len finalisti z vybraných váh, vo voľnom a grécko-rímskom štýle.

 

 

Náš klub na šampionáte reprezentovali:   Jakub Sýkora 58 kg

                                                                  Ľuboš Kundrát 76 kg

                                                                  Dominika Kollárová 52 kg

Prvý deň do bojov o medaile sa zapojil Jakub Sýkora, ktorému los prisúdil v osemfinále Maďara Adama LADJANSZKÉHO. Jakub si s ním poradil 11:0 a postúpil do ďalšieho kola, v ktorom sa stretol s Nemcom Justinom MUELLEROM. Na Nemca už Jakub nestačil a podľahol mu lopatky. Jakub Sýkora v celkovom poradí sa umiestnil na siedmom mieste zo 17 pretekárov, rovnaký výsledok sa mu podaril aj minulý rok v Čiernej Hore na MEK. V prvom dni majstrovstiev sa taktiež predstavil aj Dominik Husár vo váhe do 85 kg, odchovanec St. Ľubovni, študent košického Športového gymnázia, s hosťovaním v našom klube. Dominikovi sa nepodarilo nadviazať na dobré výsledky z medzinárodných turnajov a z MEK sa rozlúčil už v prvom kole, keď prehral s Poliakom Karolovi CHOLUJOVI na body 1:6. Dominik sa skončil na 13. mieste z 20 pretekárov.

Na druhý deň sa do bojov zapojil Ľuboš Kundrát. Ľuboš sa nevyhol kvalifikačnému kolu, v ktorom mu los pridelil neskoršieho finalistu Gruzínca Mekiho SIMONIU. Gruzínsky pretekár preukázal väčšiu technickú pripravenosť a s Ľubošom si poradil 12:2. V opravných bojoch Ľuboš narazil na pretekára z Nemecka J. STEINFORTHA, ktorému podľahol 11:0. Ľuboš v celkovom hodnotení sa umiestnil na 12. mieste z celkového počtu 19 pretekárov.

Naša jediná ženská zástupkyňa na tomto podujatí sa do bojov zapojila až na štvrtý deň. Dominika Kollárová sa v prvom kole stretla so súperkou z Ruska Alinou KAZYMOVOU, ktorej podľahla na lopatky. Žiaľ ruská pretekárka sa nedostala do finále a Dominika z bojov vypadla. Dominika sa umiestnila na 13. mieste z 15 pretekárok.

Gratulujeme k dosiahnutým výsledkom a dúfame, že to našich kadetov nakopne k ďalším pekným výsledkom.

 


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 16.7.2019

meniny má: Drahomír

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroup







Spolupracujeme


1961050

Úvodná stránka