Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Kategória U23 - Žiaľ bez víťazstiev Slovákov

Košice, Walbzych (POL) ( 23-29.3.2015) Poliaci ako prví organizovali schválené majstrovstvá Európy do 23 rokov a to v mestečku Walbzych. Na šampionát vycestovali štyria slovenskí a zároveň košickí reprezentanti Jakub Sýkora 61 kg, Jakub Sciranka 74 kg, Michael Bodnár 86 kg a Gabriel Tysz 97 kg, pod vedením športového riaditeľa klubu Jozefa Lohyňu, ktorý zastupoval reprezentačného trénera Miroslava Jedličku. Podporiť chlapcov išiel aj prezident nášho klubu JUDr. Ján Tokár ml., ktorý chcel zároveň získať informácie ohľadom organizovania majstrovstiev u nás v Košiciach v roku 2017.

Prvý deň bojovali Jakub SCIRANKA vo váhe 74 kg. Jakub mal prijateľný los a to macedónca B. VEJSELIHO , ktorého na začiatku zápasu pri útoku na nohy prekvapil prehodom do záklonu a držal súpera na lopatkách, čo nevyužil. Potom už zápas prebiehal v réžií súpera, kde po dvoch útokoch na nohy a točenej záručke zvyšoval svoje víťazstvo a Jakuba zdolal 4:13. Vo váhe 97 kg Gabriel TYSZ sa stretol v prvom kole s bulharom K. Korolevom, s ktorým viedol vyrovnaný zápas. V jednom útoku Gabi namiesto 2 bodov vybojoval iba jeden, čo bol jeden z momentov, ktoré ho stálo aj víťazstvo. "Napriek prehre Gabi potešil potenciálom, ktorý v sebe má a odzápasil najlepší zápas z našich" dodal tréner Lohyňa. Ich súperi v ďalšom kole prehrali a chlapci z bojov vypadli.

Druhý voľnoštyliarsky deň zápasili Jakub SÝKORA vo váhe 61kg. Vo štvrťfinále sa stretol so silným azerbajdžancom A. GVARZATILOVOM, ten mu dvoma akciami nedal šancu a do minuty rozhodol zápas technickou prevahou a zdolal Jakuba 0:10. Vo váhe 86 kg Michael BODNÁR vylosoval domáceho poliaka D. Peplowskeho, ktorý v prvej perióde spravil dvojbodový útok a udržal stav do konca. Mišo mal dokopy 5 šanci a nevyužil ani jednu, aby dotiahol zápas do víťazstva. "Chýbala mu práca rúk a vychyľovanie čo je škoda, lebo mal dobrý los a príležitosť na dobré umiestnenie, čo nevyužil" povedal tréner Lohyňa. Súperi v ďalších bojoch prehrali a naši sa mohli rozlúčiť s účinkovaním na tohtoročných ME U23. Chlapci majú pred sebou ešte veľa práce, ak chcú vyhrávať na medzinárodných žinenkách.   mb

 


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 16.7.2019

meniny má: Drahomír

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1961036

Úvodná stránka