Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Mladší žiaci - Dva tituly a strieborný pohár za družstvá sú doma!

Košice, Dunajská Streda (3.10.2015) Dlhá cesta do Dunajskej Stredy čakala našich žiakov, ktorí sa vybrali bojovať o titul majstra Slovenska vo voľnom štýle. V konkurencii 20-tich klubov a 88 pretekárov sa zišlo v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi pomerne málo účastníkov. Aj napriek menšieho počtu chlapcov aj z nášho klubu, tréner Mgr. Miroslav Jedlička si z turnaja odnášal strieborný pohár v hodnotení družstiev. Dva tituly vybojovali Jakub Závacký a Viktor Váňa.

 

Mladší z bratov Závackých, Jakub, si cestu do finále vybojoval pomerne jednoznačnými víťazstvami. Finálový zápas patril košickým zápasníkom, kde sa stretol Jakub s Filipom Titkom. Technickejší bol Jakub a svoj tretí titul majstra Slovenska si nenechal ujsť. V tejto váhovej kategórii do 44 kg sa stretli hneď traja klubový kamaráti. Okrem spomínaných finalistov, do bojov zasiahol aj Sebastián Rusňák. Zápas o bronz prehral a zabojoval aspoň o piate miesto. V najviac obsadenej váhe do 52 kg sa dvoma výhrami a dvoma prehrami predstavil Mikuláš Lešo, ktorý obsadil konečné piate miesto spomedzi 15 zápasníkov. Svoje prvé majstrovstvá ma za sebou aj Ladislav Pinko (68kg) a jedným víťazstvom si pre začiatok odniesol 4.miesto. Ťažkú váhu (85 kg) jednoznačne a bez zaváhania vyhral náš úspešný Viktor Váňa a preto si zaslúžene odniesol titul majstra Slovenska pre rok 2015.

Tréner našich žiakov bol vďaka výkonom svojich zverencov dekorovaný striebornou medailou a získal s chlapcami druhé miesto v hodnotení družstiev pred konkurentom z Dunajplavby Bratislava. Zlato ostalo doma v Dunajskej Strede.   ah

 

Výsledky družstiev:

I.miesto Dunajská Streda - 42 bodov

II.miesto ZK Košice 1904 - 25 bodov

III.miesto Dunajplavba Bratislava - 23 bodov

 

GRATULUJEME a tešíme sa z titulov MAJSTRA SLOVENSKA!

 

 


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1993603

Úvodná stránka