Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Napísali o nás - Ladislav Mihók, vďaka za všetko

Ešte vlani, keď sa 16. októbra dožil úctyhodných 90 rokov, všetci známi obdivovali jeho vitalitu.

KOŠICE.

Výnimkou nebola ani delegácia Košického olympijského klubu, ktorá mu prišla stisnúť pravicu, zaželať všetko najlepšie a spolu pospomínať na jeho bohatú zápasnícku minulosť.

Tá sa spájala s menom lučenského rodáka Ladislava Mihóka, ktorý bol uznávanou, veľmi váženou osobnosťou a legendou tohto olympijského športu.

Po príchode do Košíc v roku 1934 začínal v oddiele KSC, kde rýchlo napredoval. V roku 1946 zakotvil v Lokomotíve, známej zo začiatku ako ŠK Železničiari, kde sa pripravoval k žatve mnohých úspechov, ktoré dosiahol na domácej vrcholnej scéne.

V roku 1950 získal rozhodcovskú kvalifikáciu II. triedy, ale stále bol aktívnym zápasníkom. Okrem najvyššej domácej kvalifikácie to dotiahol ešte ďalej, lebo sa stal dokonca rozhodcom FILA triedy E, čo mu garantovalo účasť na OH.

Na olympijskej žinenke bol v roku 1968 v Mexiku, a tiež na nasledujúcej olympiáde v Mníchove, kde si vybojoval miestenku aj do Montrealu o štyri roky neskôr.

Bol tiež päťkrát na MS, šesťkrát na ME, na celom rade medzinárodných turnajov doma či v zahraničí, takže to všetko hovorí o jeho nevšedných schopnostiach.

Od Medzinárodnej federácie FILA dostal za roky úspešného pôsobenia diplom cti so zlatým odznakom, prevzal tiež ocenenie za zvláštne zásluhy pri vyzdvihovaní myšlienok zápasenia vo svete i ďalšie uznania na domácom a medzinárodnom poli. Bol jedným zo zakladateľov Olympijského klubu v Košiciach.

Všetci priaznivci olympijského klubu sa tešili, že v ich spoločnosti žil človek takéhoto rangu, ktorý preslávil košický šport ako málokto. Žiaľ, tieto slová už patria minulosti, lebo veľavážený pán opustil predvčerom nad ránom veľkú športovú rodinu navždy a na svoju obľúbenú olympiádu v Londýne sa bude pozerať už len zhora.

V tejto smutnej chvíli nám neostáva iné, ako poďakovať sa za všetko, čo pre šport, ako jeho veľký vyznávač, urobil.

Česť jeho pamiatke!

Posledná rozlúčka s Ladislavom Mihókom bude v piatok ráno o 9.00 hod. na košickom verejnom cintoríne.
 Čítajte viac: https://kosice.korzar.sme.sk/c/6454096/ladislav-mihok-vdaka-za-vsetko.html#ixzz5OtaHRFRV


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 16.7.2019

meniny má: Drahomír

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1961074

Úvodná stránka