Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Napísali o nás - Mariána Hutňana zlomilo zranené koleno

V početnej slovenskej výprave na majstrovstvá Európy zápasníkov v Belehrade figurovali aj dve mená voľnoštýliarov s klubovou príslušnosťou ZK Košice 1904 - Dan Pálinkás a Marián Hutňan. Vzhľadom na pozíciu košických zápasníkov na slovenských žinenkách je to trochu málo, ale iba oni ziskom titulu na vlaňajších majstrovstvách republiky splnili nominačné kritériá.

KOŠICE. Prezident ZK Košice 1904 Ján Tokár bol pred odchodom do Belehradu plný optimizmu, keď v oboch prípadoch veril v umiestnenie v prvej desiatke, ale ako Dan Pálinkás v 74-ke, tak aj Marián Hutňan v 120-ke, balili kufre už po prvom dueli v „Beogradskej Arene“.
Pálinkás prehral v šestnásťfinále s Nemcom tureckého pôvodu Aydinom Ergünom 1:5, a Hutňan, ktorý nastúpil až v osemfinále, so Španielom Josém Cubom Vazquezom 0:5 na technické body.„Dano nezápasil zle, ale o jeho prehre rozhodla jedna technická činnosť, z ktorej Nemec zakontroval. Náš tréner podal na to protest, s ktorým však neuspel, čo znamenalo Danovu prehru. Čo na to povedať? Zápasil ako zápasil, jednoducho, prehral, to je všetko,“ nebol veľmi nadšený Pálinkásovým vystúpením na európskom fóre jeho klubový tréner Miroslav Jedlička.
Videl svojich zverencov na diaľku prostredníctvom internetu, pretože doma mal povinnosti s grécko-rímskymi kadetmi štartujúcimi na majstrovstvách Slovenska.
„Majo Hutňan v 120-ke doplatil na svoj zdravotný stav. So Španielom zápasil s prehľadom, suverénne 2:0 vyhral prvú periódu, ale potom mu pri jednom útoku odišlo koleno a zápas pre zranenie nedokončil. Vyzerá to tak, že operácia bude nevyhnutná, pretože má poškodený krížny väz v kolene, možno aj meniskus. Dnes o tom rozhodnú lekári,“ bola by to na nejaký čas citeľná strata pre klub i reprezentáciu.
   
EŠTE TVRDŠIE AKO DOTERAZ

 

Kým slovenskí voľnoštýliari v Belehrade veľkú dieru do sveta, či skôr Európy, neurobili, v grécko-rímskom štýle sa postarali o veľké prekvapenie.
Konkrétne rodák z maďarského Dorogu István Levai, ktorý má od roku 2011 slovenské občianstvo a zápasí za VŠC Dukla Banská Bystrica. Z Belehradu si priviezol zlato z hmotnostnej kategórie do 60 kg.
„Aj mňa milo prekvapil,“ vraví košický tréner Jedlička. „Tak, ako povedal jeho tréner, že len tvrdá práca prináša ovocie, a prirodzene, k takémuto úspechu treba mať aj trošku šťastia. To platí aj pre našich borcov, takže budeme pracovať ešte tvrdšie ako doteraz...“

 

RÁTA SO ŠTVORICOU
 

Tvrdá drina by mohla priniesť úspech aj v olympijskej kvalifikácii, ktorá zápasníkov ešte len čaká. „Prvým kvalifikačným turnajom do Londýna boli už vlaňajšie majstrovstvá sveta v Istanbule, odkiaľ postupovalo päť prvých borcov, tohto roku je prvý turnaj, pre Európanov, na programe o dva týždne v Sofii, odkiaľ postúpia prví dvaja. Potom bude v Číne celosvetová kvalifikácia, kde si olympijskú miestenku vybojujú prví traja v každej hmotnostnej kategórii. Prirodzene, bude to už bez tých borcov, ktorí si zaistili účasť na olympiáde už predtým. Takisto aj v druhej polovici mája v Helsinkách, odkiaľ postúpia ďalší dvaja zápasníci z každej kategórie. Reprezentačný tréner Kertanti počíta s tým, že budeme bojovať o nomináciu na olympiádu do poslednej chvíle, takže na tie turnaje bude brať všetko, čo bude mať k dispozícii. Z nášho klubu by mal dostať šancu ešte aj Jakub Kačeňák v 66-ke, ak mu dá tréner prednosť pred Obžerom, a pravdepodobne aj Dano Dancák v 84-ke. Uvidíme, v akom stave bude Majo Hutňan, čo povedia lekári,“vyratúva košické nádeje Miroslav Jedlička.


Korzár, utorok 13. 3. 2012, Bohuš Matia

 


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 16.7.2019

meniny má: Drahomír

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1961051

Úvodná stránka