Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Napísali o nás - Švajlenovi česť, Ľuberdovi taktovku

nformoval o tom denník Košický korzár.

Švajlenovi česť, Ľuberdovi taktovku

Slová predsedu SOV sú poklonou členom KOK, ktorí vo veľmi skromných podmienkach dokázali veľa.
Aj pri včerajšom celoročnom hodnotení mohol predseda klubu Anton Švajlen, ako prakticky každý rok, vyzdvihnúť činnosť spolku dobrovoľných funkcionárov, ktorí zväčša mali zo všetkých slovenských klubov v rukách štafetu najúspešnejšieho.


Pamätník aj Sieň slávy
 

V uplynulých mesiacoch Košice zásluhou nadšencov olympizmu upútali o to viac, že od vlaňajšieho mája majú na rohu Štúrovej a Rastislavovej ulici osadený základný kameň pre pamätník, ktorý bude ozdobou metropoly východu  a prezradí, kto mesto reprezentoval a preslávil pred piatimi kruhmi.
V priestoroch osemročného športového gymnázia uzrela svetlo aj bohatá Sieň slávy. To spolu s posolstvom Hrám 30. olympiády a tiež  oslavami 20. výročia  založenia Košického olympijského klubu, memoriálmi na počesť košických velikánov Jozefa Bombu, Jozefa Desiatnika, Štefana Jačianskeho, Jozefa Bombica, Mikuláša Athanasova, Zoltána Krenického, Jána Margitu a ďalšími aktivitami hovorí za všetko. 
Na záver sa predseda OK Anton Švajlen poďakoval všetkým za dôveru počas 20 rokov a vzhľadom na svoj vek sa rozhodol ukončiť svoju činnosť s tým, že pokiaľ mu zdravie dovolí, ochotne pomôže pri ďalšom napredovaní klubu.
Pre zdravotné problémy nebudú v klube už pracovať Ján Michalko a doterajší kronikár Marián Kafka.
 

Švajlen čestným predsedom
 

Novým predsedom Klubu olympionikov sa stal bývalý olympionik, zápasník Miroslav Ľuberda, ktorý bol doteraz podpredsedom OK. A  keďže predtým bol aj predsedom Slovenského zápasníckeho zväzu, má zaiste dosť skúseností.
Za členov Výkonného výboru OK zvolili Jozefa Kačicu,Tatianu Švecovú, Jozefa Micháleka, Františka Králku,  Jozefa Kičuru, Bartolomeja Magyara, Františka Kunza a Tomáša Čecha.
Trojčlennú revíznu komisiu na čele s predsedom Mariánom Kédom tvoria Štefan Čabala a  Jaroslav Boroš. Súčasne na záver zasadnutia zvolili za čestného predsedu olympijského klubu Antona Švajlena.


Korzár, štvrtok 28. 2. 2013, Eugen Magda


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 16.7.2019

meniny má: Drahomír

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1961008

Úvodná stránka