Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Po roku sme opäť hodnotili i odmeňovali

Košice (30. máj 2012) - V závere mája sa členovia nášho Zápasníckeho klubu (ZK) Košice 1904 stretli v Spoločenskom pavilóne, aby s vedením klubu zhodnotili uplynulý rok, porozprávali sa o cieľoch do konca aktuálneho roka i vyhodnotili a, s potešením pre mnohých, aj odmenili najlepších z borcov v jednotlivých vekových kategóriách.

Z výročnej správy sme sa dozvedeli, že v minulom roku na tréningoch trénovalo a  na súťažiach reprezentovalo náš klub desať seniorov a jedna seniorka, sedem juniorov, deväť kadetov, rovnaký počet starších žiakov, 15 mladších žiakov a 20 prípravkárov. Klub tvorí aj 30 ďalších členov. V hodnotenom roku sme boli najlepší zápasnícky klub na Slovensku. Dokazujú to výsledky na domách i zahraničných žinenkách, čo potvrdil aj Slovenský zápasnícky zväz, keď náš ZK vyhodnotil ako najúspešnejší v celkovom hodnotení, vo voľnom i v gréckorímskom štýle, v roku 2011.

 

ROK 2011 BOL ÚSPEŠNÝ

 

V celoročnej súťaži družstiev síce naši seniori obsadili až 3. miesto, čo bolo po majstrovskom titule v roku 2010 pre nás určite sklamanie, no o celkové prvenstvo sme bojovali až do posledného kola, navyše výhradne s borcami z vlastnej liahne, prípadne rýdzo slovenskými, bez posíl z Ukrajiny či Ruska, o ktoré sa museli posilniť naši konkurenti, ak nám chceli uchmatnúť titul z roku 2010. V slovenskej dorasteneckej lige sa naši dorastenci stali opäť majstrami SR. V súťažiach v rámci SR sme získali 18 titulov majster SR, 18-krát strieborné medaily a 13-krát bronzové kovy. Na ME seniorov nás reprezentovali Jakub Kačeňák, Slavomír Štofík, Dan Pálinkás, Marián Hutňan a Andrea Šambronská. Najúspešnejší bol D. Pálinkás, keď v Dortmunde obsadil z 21 pretekárov 9. miesto. Na svetovom šampionáte v Istanbule štartoval J. Kačeňák a vybojoval veľmi cenné 8. miesto zo 46 pretekárov. V kategórii juniorov slovenské i klubové farby hájili na majstrovstvách Európy Peter Pástor, Dávid Berdis a Michael Bodnár, ktorý štartoval aj na majstrovstvách sveta, kde sa umiestnil na výbornom 8. mieste z 27 štartujúcich. J. Kačeňák a M. Bodnár sa v roku 2011 stali najúspešnejšími zápasníkmi SR vo svojich kategóriách.

Menej spokojní sme boli v oblasti prípravy mladých adeptov zápasenia v kategórii prípraviek a školských športových stredísk. Zorganizovali sme len dva turnaje pre najmladších, rezervy sme mali aj v nábore. Zahraniční účastníci minuloročných troch medzinárodných turnajov - O pohár riaditeľky Športového gymnázia v Košiciach (kadeti), Cassovia Cup (seniori) a Memoriál Mikuláša Athanasova (mladší žiaci) -  vysoko hodnotili našu starostlivosť o nich i kvalitu turnajov.

Za minuloročnými výsledkami treba viditeť najmä prácu trénerov: Juraja Dancáka, Miroslava Jedličku, Mareka Sciranku, Mateja Gardoša a Mariána Jaroša. No a predovšetkým vedenia klubu - jeho prezidenta Jána Tokára ml. a členov výboru Jána Tokára st. a Marcela Mičeka.

 

V TOMTO ROKU NADVIAZAŤ NA MINULÝ

 

Oni všetci, a veríme, že aj všetci členovia ZK Košice 1904 chcú, aby sa v roku 2012 zlepšila tréningová príprava vo všetkých vekových kategóriách, aby nás iní mohli o rok opäť hodnotiť ako členov najlepšieho klubu v SR. Stanovili sme si aj konkrétne ciele: aspoň po jednom piatom mieste na ME kadetov a juniorov a minimálne jedno umiestnenie maximálne do ôsmej priečky na európskom šampionáte seniorov. Chceme pokračovať v príprave najlepších zo seniorov pre OH 2016 v Rio de Janeiro.

 

NAJLEPŠÍ Z NAJLEPŠÍCH

 

Podľa minuloročných výsledkov na domácich i zahraničných žinenkách zostavilo vedenie klubu rebríček najlepších v jednotlivých vekových kategóriách. V kategórii prípravky ním bol Jakub Závacký, medzi mladšími žiakmi Samuel Mochnáč, Gabriel Ficher a Dušan Kmec, spomedzi starších žiakov Jakub Sýkora, Róbert Szatmári a Gabriel Tysz, medzi kadetmi Peter Janica, Michal Pavlík a Dávid Polačko, spomedzi juniorov Michael Bodnár, Dávid Berdis a Slavomír Štofík a medzi seniormi Jakub Kačeňák, Dan Pálinkás a Marián Hutňan. V celkovom hodnotení bez rozdielu kategórií bol najúspešnejší J. Kačeňák, pred D. Pálinkásom a M. Hutňanom.

 


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1993592

Úvodná stránka