Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Napísali o nás

Rozprestreli žinenku pod holým nebom

Bol to skvelý nápad, parádna prezentácia klasického olympijského športu. Zápasenie pod holým nebom a ešte na takom atraktívnom mieste, pod Urbanovou vežou, to sa predstaviteľom Zápasníckeho klubu Košice 1904 naozaj podarilo.

KOŠICE. Aj takýmto spôsobom možno prilákať na žinenku nových adeptov zápasenia, športového odvetvia, ktoré bolo kedysi košickou pýchou.

V piatok podvečer tam boli všetci, tí, ktorí tú históriu tvorili, aj tí, ktorí by tú slávu mohli v budúcnosti oživiť. Možno to bude aj niekto z tých, čo sa aspoň na chvíľu pri kolbišti pod Urbanovou vežou pristavili...

Nová myšlienka

„Akcia nášho zápasníckeho klubu dopadla na výbornú. Predstavili sa na nej najmladší zápasníci i súčasná klubová špička. Na žinenke opäť exceloval Jozef Lohyňa, športový riaditeľ nášho klubu, tentoraz ako moderátor celej akcie. Všetci sa výborne bavili a potešilo ma, že akciu prišli podporiť aj bývalí vynikajúci zápasníci z takzvanej zlatej éry nášho klubu, ktorí výrazne zviditeľnili náš šport,“ žiaril spokojnosťou prezident Zápasníckeho klubu Košice 1904 Ján Tokár mladší.

„Už teraz rozmýšľam o zorganizovaní medzinárodného podujatia v zápasení pod holým nebom v našom meste,“ vnukla mu piatková exhibícia v srdci mesta novú myšlienku. Možno sa rodí nová tradícia...

 

 

Zdroj: Košický Korzár, Vydané: 04.07.2016, Autor: Bohuš Matia


 


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


2143412

Úvodná stránka