Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Seniori - Beach wrestling

B.jpg

 

Seniori – Historicky prvý zápasnícky turnaj „ na pláži“.


11.8.2018 sa uskutočnil na Slovensku prvý zápasnícky turnaj na pláži pod názvom "Beach Wrestling". Na prvom ročníku nemohli chýbať ani Košičania a tak pod trénerskou taktovkou Michaela Bodnára vycestovali v oklieštenej zostave štyria chlapci. Do Považskej Bystrice prišli podporiť tím Andrea Šambronská a zranený Matúš Sýkora.  


Na turnaji sa zúčastnili  zápasníčky a zápasníci zo Slovinska, Čiech a domácich klubov z Považskej Bystrice, Prievidze, Trenčína, Nitry a Košíc. Pravidlá boli iné ako v klasickom zápasení. Úlohou zápasníka bolo získať 3 body skôr ako jeho súper. 1 bod sa dal získať za vytlačenie, prípadne za obehnutie a 2 body boli za hod do nebezpečnej polohy.


V seniorskej kategórií si vybojovali zlatú medailu všetci naši chlapci. 
Dávid Berdis si v hmotnostnej kategórií poľahky poradil s Čechom a s domácim pretekárom z Považskej Bystrice, obidvoch porazil jednoznačne 3:0. 
Matej Zavacký mal v 74-ke iba jedného súpera zo Slovinska, s ktorým mal dve vyrovnané stretnutia, ktoré napokon vyhral 3:2 a taktiež 3:2. 
Košickú dominanciu potvrdil aj Róbert Szatmári v hmotnostnej kategórií do 79 kilogramov, ktorý mal tri stretnutia a vyhral ich suverénne iba zo stratou 1 bodu, porazil pretekárov z Čiech, Slovinska a z Prievidze. 
Roman Peťák vo svojej hmotnostnej kategórií do 86 kilogramov nemal súpera a tak zápasil o kategóriu vyššie v 92-ke, v ktorej zo štyroch stretnutí nestačil len na Jozefa Mesiarkina staršieho. Roman si odniesol pohár za prvé aj za druhé miesto.
V hodnotení družstiev sa náš klub umiestnil na druhom mieste za víťazmi zo Slovinska a tretia skončila domáca Považská Bystrica.    mys


Chlapcom za vzornú reprezentáciu klubu ďakujeme a gratulujeme k ich úspechom.  

 

B1.jpg

 

Dávid Berdis

B6.jpg

 

Matej Zavacký

B5.jpg

 

Róbert Szatmári

B4.jpg

 

Roman Peťák

B3.jpg

B2.jpg

 

 

Rozhodcovský zbor s našim Michaelom Bodnárom

B7.jpg


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


2143384

Úvodná stránka