Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Seniori – Bodnárove 5. miesto na turnaji „Dan Kolov – Nikola Petrov“!

Sofia, Košice (28-31.01.2016) Naši reprezentanti majú za sebou prvú previerku na kvalitne obsadenom turnaji v Bulharsku. V Sofii sa uskutočnil 54. ročník medzinárodného turnaja „Dan Kolov – Nikola Petrov“, na ktorom nechýbali ani Košičania. Športová hala Universiada privítala zápasníkov a zápasníčky v oboch olympijských štýloch zápasenia z 27 krajín z Afriky, Ázie, Ameriky a Európy. Košičania mali zastúpenie v hmotnostných kategóriách do 74kg – Jakub Sciranka,  86kg – Michael Bodnár a 97kg – Gabriel Tysz. Najviac sa darilo Mišovi Bodnárovi.

Výprava vycestovala spolu so slovenskou seniorskou špičkou a reprezentačným trénerom už 18.1., aby absolvovali dvojtýždňové sústredenie v bulharskom Tetevene. Odtiaľ sa presunuli do Sofie, dejiska medzinárodného turnaja.

V prvý deň súťaže sa zapojil do bojov Jakub Sciranka v hmotnostnej kategórii do 74kg v konkurencii 19 zápasníkov. Kubo v prvom zápase prehral s Bulharom Muhamedom Bakarom, keď po prvom polčase prehrával 0:2, svoju stratu však nedokázal znížiť a nakoniec prehral 0:6 na body a zo súťažou sa rozlúčil.

Na druhý deň sa v hmotnostnej kategórii do 86kg (15) predstavil Mišo Bodnár, ktorý si vybojoval 5. miesto. V predkole sa stretol s Poliakom Zbygniewon Baranowskim, ktorému podľahol 0:11. Súper a neskorší finalista však Miša potiahol do opravných bojov, kde si poradil s bulharským zápasníkom Evelinom Rusevom. Po úspešnom prevedení koršuna a technickej prevahe 12:2 sa Mišo mohol tešiť na boj o medailu.  V zápase o bronz sa najstarší z našich borcov stretol s Mongolom, účastníkom OH, Uitumenom Orgodolom, na ktorého nestačil a prehral 0:11.

V posledný deň súťaže sa v hmotnostnej kategórii do 97kg (14) predstavil najmladší člen výpravy, no aktuálny Majster Slovenska, Gabiel Tysz. Gabi na svojej premiére medzi seniormi, na tak kvalitne obsadenom turnaji, doplatil na neskúsenosť a prehral v oboch stretnutiach na lopatky. V prvom stretnutí Gabi nestačil na Poliaka Macieja Balawandera a v repasáži na reprezentačného kolegu Jozefa Jaloviara, obaja medailisti z tohto turnaja.

Turnaj ukázal našim chlapcom, kam smeruje svetové zápasenie a bol perfektnou ukážkou čo všetko ešte treba vylepšovať na tréningoch. Skúsenosti z takýchto turnajov nás môžu posúvať ďalej.    js


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 16.7.2019

meniny má: Drahomír

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1961007

Úvodná stránka