Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Seniori - I.ročník Memoriálu Jozefa Svobodu

Košice, Bratislava (15-16.5.2015) Dunajplavba Bratislava ako organizátor juniorského turnaja "Dunajský pohár" obohatila kalendár súťaží o seniorský turnaj, ktorý nesie názov bývalého predsedu SZZ, "Memoriál Jozefa Svobodu". Adam Mocko sa ako nový predseda ZK Dunajplavba Bratislava zmocnil úlohy veľmi zodpovedne a do hlavného mesta pritiahol takmer 70 zápasníkov. Okrem slovenských voľnoštýliarov pricestovali zápasníci z Maďarska, Poľska, Česka, Ukrajiny, Talianska, Rumunska, Bieloruska, Rakúska, Nemecka a Fínska, čo hovorí o vysokej kvalite turnaja. Do bojov zasiahli aj košickí juniori a mladí seniori, pod vedením športového riaditeľa Jozefa Lohyňu a trénera Mgr. Juraja Dancáka.

Chlapcov prišli podporiť aj ostatní tréneri: Mgr. Miroslav Jedlička, Marek Sciranka a Štefan Csorba. Turnaj mal vysokú úroveň, najmä čo sa týka kvality zápasníkov. Bojovalo sa systémom na dve prehry, čo zabezpečilo viac stretnutí.

V najľahšej kategórii do 57 kg štartoval Peter PÁSTOR, ktorý obsadil 5.miesto (8). V prvom stretnutí vyhral nad zápasníkom z AC NR, no potom už nestačil na víťaza váhy z POL a následne ani na reprezentanta ROU. Vo váhe 61 kg Jakub SÝKORA, ktorý po dvoch víťazných zápasoch a dvoch prehrách obsadil 4.miesto (5). Vo váhe 74 kg sme mali až troch pretekárov: Jakub SCIRANKA, ktorý nestačil v prvom kole na repezentanta z AUT a v druhom na bývalého klubového kolegu Dana Pálinkaša. Matej DEÁK prehral s UKR a taktiež s Danom Pálinkašom, po dvoch prehrách z bojov vypadli. Tretím v rovnakej kategórii bol Ľuboš KUNDRÁT, ktorý v prvom zápase prehral zo slovenským reprezentantom, v B skupine sa mu podarilo poraziť Sninčana. Po vlastných chybách prehral s Fínom a taktiež z bojov vypadol. Váha 86 kg mala tiež trojité zastúpenie. Matúš SÝKORA neuspel v boji s košičanom Matinom Scirankom a domácim pretekárom z DBA. Martin SCIRANKA v prvom kole porazil už spomínaného M. Sýkoru a domáceho z Dunajplavby , no následne prehral s finalistom z ROU a po prehre s POL sa s turnajom rozlúčil a obsadil tak 5.miesto (11). Tretí v tejto váhe Michael BODNÁR v prvom zápase porazil POL, v semifinále prehral s víťazom váhy z HUN a v B skupine ešte porazil Bratislavčana. V boji o bronz nezopakoval víťazstvo nad POL z prvého kola, s ktorým sa stretol aj v boji o bronz a obsadil konečné 4. miesto (11). Vo váhe 97 kg štartoval nováčik z klubu, Jozef Takács, ktorý po dvoch prehrách z turnaja vypadol a odniesol si tak cenné skúsenosti zo zápasníckej žinenky.   mb

Rozhodca: Mgr. Matej Gardoš

Tabuľkárka: Ing. Andrea Šambronská- Hajduková

 

 

Prajeme viac štastia v ďalších turnajoch!


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1993619

Úvodná stránka