Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Seniori - II. ročník Memoriálu J. Svobodu – Bodnár strieborný!!!

Košice, Bratislava (13-14.5.2016) Dunajplavba Bratislava ako minulý rok tak aj tento organizovala seniorský turnaj, ktorý nesie názov bývalého predsedu Slovenského zápasníckeho zväzu, "Memoriál Jozefa Svobodu". Medzinárodný turnaj bol oficiálne otvorený za prítomnosti ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana a poslancov Národnej rady SR. Na druhom ročníku turnaja sa zúčastnilo takmer 100 zápasníkov. Okrem slovenských voľnoštýliarov pricestovali zápasníci z 12tich krajín: Maďarska, Poľska, Rumunska, Bieloruska, Rakúska, Nemecka, Fínska, Litvy, Macedónska, Uzbekistanu, Argentíny a Anglicka, čo hovorí o kvantite, ale aj kvalite turnaja. Do bojov zasiahli aj košickí zápasníci, pod vedením trénera Jozefa Lohyňu a asistenta Mareka Sciranku.

Turnaj mal vysokú úroveň, keď v 6tich hmotnostných kategóriách štartovalo vyše 10 zápasníkov. Bojovalo sa súťažným systémom na dve prehry, čo zabezpečilo viac stretnutí pre našich chlapcov.

Najľahší z našich zápasníkov štartoval vo váhe 65 kg Jakub SÝKORA, ktorý po prehre v prvom kole s nemeckých reprezentantom, mohol bojovať už len o bronz. Po dvoch víťazných zápasoch v B skupine prišla prehra s Poliakom a tak Jakub vypadol tesne pred zápasom o tretie miesto.

Vo váhe 74 kg štartoval Matej DEÁK, ktorý do turnaja vstúpil veľmi dobre a po niekoľkých „kladivách“ zdolal litovského reprezentanta. Následne prišla po vyrovnanom zápase prehra s Fínom. V B skupine Matej narazil na Nemca, na ktorého nestačil a prišla druhá prehra, čo znamenal koniec na tomto turnaji.

Váha 86 kg mala trojité zastúpenie. Jozef TAKÁCS prehral v prvom kole s Poliakom a následne v B skupine s rakúskym zápasníkom. Martin SCIRANKA v tejto váhe vyhral v úvodnom stretnutí nad Macedóncom, no v druhom kole prehral s tímovým kolegom Mišom Bodnárom. V B skupine sa mu hneď podarilo vyhrať a následne po voľnom kole ho čakal Rakúšan. Po vyrovnanom boji dokázal zvíťazil. V piatom zápase Martin, už nestačil na Nemca a po bojovnom výkone prehral. Z bojov vypadol tesne pred zápasom o bronz. Posledný z KošičanovMichael BODNÁR sa v tejto váhe po štyroch víťazstvách, ako jediný prebojoval až do finále, kde ho čakal zápasník z klubu ZK Olymp, pôvodom rus. Finále sa začalo dobre pre Miša, kde po taktickej prvej perióde vyhrával na pasivitu 1:0. No v druhej perióde po dokončenom útoku súpera, Mišo neubránil parter a „koršunom“ Boris Makoev získal body. Po prehre technickou prevahou si z turnaja odnáša striebornú medailu.

Vo váhe 97 kg štartoval posledný zástupca klubu, Matúš SÝKORA, ktorý v prvom kole zvíťazil na lopatky a následne mal voľný los. V semifinále však nestačil na neskoršieho víťaza váhy, Bratislavčana Matejova. Matúš, taktiež ako aj jeho brat v B skupine prehral s poľským reprezentantom a nepostúpil tak do boja o tretie miesto.   mb

Chlapci podali bojovné výkony a z turnaja si priniesli cenné skúsenosti.

Rozhodcovia: Matej Gardoš a Ivan Vymazal

Tabuľkárka: Andrea Šambronská- Hajduková

 

ĎAKUJEME ZA REPREZENTÁCIU NÁŠHO KLUBU NA MEDZINÁRODNOM TURNAJI!


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 16.7.2019

meniny má: Drahomír

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1961054

Úvodná stránka