Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Seniori - Máme Majstra Slovenska v ťažkej váhe - M.Sýkora!

Košice, v dňoch 4.-5. novembra sa v Prievidzi konali Majstrovstvá Slovenska v zápasení voľným aj grécko-rímskym štýlom. Na toto vrcholné podujatie roka vycestovali aj zápasníci ZK Košice 1904. Našu výpravu tvorili tréneri: M.Jedlička, J.Lohyňa, M.Sciranka, Š.Csorba tajomník klubu Marcel Miček a prezident ZK J.Tokár  a z rozhodcov A.Šambronská, I.Vymazal, M.Gardoš. Naši ôsmi pretekári si počínali vo voľnom štýle takto: 

 

Vo váhe do 74 kg sa na 4. mieste umiestnil Ľuboš Kundrát, kde v prvom stretnutí podľahol zápasníkovi z Partizánskeho 0:10, no potom sa prebojoval cez repasáže do boja o 3.miesto, no v ňom prehral tesne na body z mladším pretekárom z Bánoviec nad Bebravou.

Vo váhe do 86 kg sme mali 5 pretekárov najviac sa dariloMichaelovi Bodnárovi, ktorý sa po dvoch výhrach prebojoval do semifinále, no tam nestačil na R.Matejova a prehral technickou prevahou. Po neúspešnom stretnutí vyhral repasáž a v boji o 3.miesto si poradil s reprezentantom z Bratislavy T.Redentom na body a obsadil konečné 3.miesto.
Víťazstvom začal aj Roman Peťák a to nad tímovým kolegom Samom Koršňákom. V druhom kole prehral s M.Bodnárom a ďalej už do bojov nezasiahol ani Roman ani Samo.

Víťazstvo nedokázali vybojovať ani Martin Sciranka, ktorý prehral s T.Redentom a Tomáš Krupjak, ktorý podľahol Ľ.Tiefenbachovi. Pre oboch sa boje vo voľnom štýle týmto skončili.

Vo váhe do 97 kg sa predstavil Jozef Takács, ktorý po prvom víťaznom stretnutí narazil v semifinále na skúsenejšieho pretekára P.Tonka z Banskej Bystrice. V repasáži vyhral, no v boji o 3.miesto podľahol pretekárovi z Partizánskeho a obsadil konečné 4.miesto.

V najťažšej kategórii do 125 kg sa predstavil Matúš Sýkora, ktorému sa darilo najlepšie keď v prvom zápase porazil o niekoľko rokov staršieho zápasníka z Banskej Bystrice na technickú prevahu 12:1. V semifinále si poradil zo zápasníkom z Partizánskeho a to lopatkovým víťazstvom. Vo finále si poradil s D.Polačkom zo Slávie Snina a získal TITUL majstra Slovenskej republiky.

V grécko-rímskom štýle sa najviac darilo Martinovi Scirankovi, ktorý si napravil chuť po voľnom štýle a obsadil vo váhovej kategórii do 85 kg 3.miesto.
Jedno víťazstvo zaznamenal v tejto váhovej kategórii Tomáš Krupjak, ktorý obsadil 6.miesto.
Romanovi Peťákovi sa vyhrať nepodarilo a do repasáže sa nedostal.

Vo váhe do 98 kg Samo Koršňák nestačil na kolegu Michaela Bodnára, no aj ten v ďalšom kole prehral a do repasáže už nenastúpil.
Matúš Sýkora vyhral síce zo zápasníkom zo Šamorína lopatkovým víťazstvom, no v ďalšom kole podľahol na lopatky J.Rohálymu a do ďalších bojov sa nedostal.   msy

 

Takto výstižne zhodnotil turnaj aktuálny majster SR Matúš Sýkora, zároveň ako študent na vysokej škole v odbore masmédiá. Veríme, že bude na našu stránku prispievať častejšie. 

 

K dosiahnutým výsledkom Gratulujeme!!!

A prejeme veľa ďalších úspechov


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 16.7.2019

meniny má: Drahomír

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1961249

Úvodná stránka