Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Seniori - Mladí robia rovnaké chyby ako starí

Bialogard (20-21.2.2015) Uplynulý víkend sa uskutočnil v Bialogarde (POL) už 7. ročník memoriálu Marcina Jureckého (bývalého poľského reprezentanta, účastníka OH v Sydney). Na turnaji nechýbali ani pretekári z nášho klubu (61kg – Jakub SÝKORA, 74kg - Jakub SCIRANKA a 86kg - Michael BODNÁR), ktorí štartovali pod hlavičkou slovenskej reprezentácie. Tento ročník patril medzi najkvalitnejšie obsadený z posledných ročníkov, keďže tu štartovalo 134 pretekárov z 10 krajín. Okrem pretekárov z domácich klubov a Slovenska, sa na turnaji zúčastnili aj pretekári z Rumunska, Ruska, Lotyšska, Fínska, Bieloruska, Talianska, Nemecka a z ďalekej Juhoafrickej republiky.  Každý z chlapcov nastúpil na 4 zápasy, ktoré im môžu pomôcť v ďalšej príprave na jednotlivé vrcholy sezóny.

Najmladší z našich troch borcov Jakub SÝKORA, ktorý štartoval v hmotnostnej kategórii do 61kg (17), mal možnosť prvý krát okúsiť aké to je štartovať na medzinárodnom turnaji medzi seniormi, hoci vekom je ešte len junior. Jakub v prvom zápase prehral s rumunským reprezentantom  J. DONU 4:7 na body, no v nasledujúcich 2 stretnutiach si poradil s Poliakmi A. KOLODZIEJOM a T. CHOLODECKIM na technickú prevahu. V ďalšom zápase náš najmladší nestačil na skúsenejšieho Rusa I. IBRAGIMOVA a podľahol mu 5:11. Jakub svojou bojovnosťou a zápasníckym umom ukázal, že treba s ním počítať hoci má iba 17 rokov.

Ďalší z našich reprezentantov Jakub SCIRANKA, nezačal turnaj podľa svojich predstáv, keď v hmotnostnej do 74kg (21) sa v prvom zápase potrápil s Talianom C. LUMIOM 11:7 na body a v ďalšom stretnutí prehral na lopatky s Fínom H. SELENIUSOM. V „opravnej“ B-skupine Jakub začal lepšie a v stretnutí s Poliakom N. OSTROWSKIM zvíťazil na lopatky, no v ďalšom zápase s Rumunom M. MINZALOM prehral na technickú prevahu a s turnajom sa rozlúčil.

Najstarší a najskúsenejší z trojice našich Michael BODNÁR súťažil v najviac obsadenej hmotnostnej kategórii do 86kg, kde štartovalo až 29 pretekárov. Mišo v prvom kole narazil na staršieho a skúsenejšieho reprezentanta z Rumunska G. STEFANA, ktorému podľahol 0:10. Táto prehra ho však iba naštartovala a v B-skupine si následne poradil s Poliakmi P. MICHTOM, T. KOSMALOM na technickú prevahu. Vo štvrtom zápase sa Mišo stretol s Poliakom M. PIETRZAKOM, ktorého porazil 4:2 na body ale v stretnutí sa zranil a na ďalší zápas s Poliakom P. DUBLINOWSKIM nenastúpil.

K tomuto turnaju podal neoficiálne stanovisko aj reprezentačný tréner juniorov a seniorov Mgr. Miroslav JEDLIČKA. Vyjadril čiastočnú spokojnosť s mladšími reprezentantmi, no poukázal na rovnaké chyby, ktoré majú častokrát spoločné s ich staršími kolegami.  "Chlapci nedokončujú dobre rozbehnuté akcie, čo ich stojí veľké množstvo síl, čo v konečnom dôsledku ich môže stáť aj víťazstvo." Z pohľadu podmienok sú také súťaže a sústredenia nevyhnutné a žiadúce a reprezentačný tréner ich vidí ako jedinú cestu ako sa presadiť, keďže samostatná príprava v domácich kluboch je nedostačujúca.

Okrem našich borcov sa na turnaji predstavili aj ďalší slovenskí reprezentanti, z ktorých sa najviac darilo M Bolotnyukovi, ktorý zvíťazil v hmotnostnej kategórii do 61kg a Michalovi Dubovi, ktorý skončil na 5. mieste vo váhe do 74kg.

Dvaja naši starší pretekári Jakub Sciranka a Michael Bodnár spolu s reprezentačnými kolegami absolvovali pred turnajom dvojtýždňové sústredenie v Bialogarde s poľskou reprezentáciou juniorov a U23. Na sústredení ich viedol asistent reprezentačného trénera a tréner nášho klubu Marek Sciranka. Po súťaži sa ďalej presúvajú zápasníci s reprezentačným trénerom Mgr. M. Jedličkom na ďalšie sústredenie do Walczu, kde sa budú pripravovať spoločne so zápasníkmi z Ruska, Rumunska a Poľska. Z našich zápasníkov na toto sústredenie vycestovali iba Jakubovia, keďže Mišo sa nemôže sústredenia zúčastniť kvôli školským povinnostiam.   (js)


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 16.7.2019

meniny má: Drahomír

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1961070

Úvodná stránka