Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Seniori - MSR - Gabriel Tysz ako absolútny víťaz!

Bratislava (6-7.11.2015) Pre seniorov dôležitý koniec roka, ktorý vrcholí Majstrovstvami Slovenska vo voľnom a taktiež aj v greckorímskom štýle. Na turnaj vycestovalo 10 chlapcov pod vedením trénera Mgr. Juraja Dancáka a jeho asistenta Mareka Sciranku. Na MSR nechýbala ani dvojica košických rozhodcov: Matej Gardoš a Ivan Vymazal. Našich borcov prišlo povzbudiť aj vedenie a ostatní zápasníci z klubu.

Tento rok sa začínalo "grečákom", kde sme získali jeden titul, o ktorý vo váhe 98 kg zabojoval Gabriel Tysz. Jeho najťažším súperom bol Papp s Banskej Bystrice, s ktorým sa stretol v semifinále. Za nepriaznivého stavu 2:6, sa mu podarilo otočiť zápas lopatkovým víťazstvom. Finále už Gabi vyhral suverénne.

Na druhom mieste skončili: Jakub Sýkora (váha 66 kg), ktorý odzápasil výborne so Z. Lévaiom (DBB) a prehral na pasivitu 0:1., Róbert Szatmári vo váhe 75 kg po dvoch víťazných zápasoch nestačil vo finále na reprezentanta Dukly Banská Bystrica V. Jakusa. Roman Peťák vo váhovej kategórii 85 kg, taktiež po dvoch víťazstvách prehral finálový zápas s R. Rigom (DBB). Tretie miesto obsadil Peter Pástor (váha 59 kg), kde v konkurencii piatich pretekárov dva zápasy vyhral a dva prehral. Štvrté miesto obsadil Ľuboš Kundrát (váha 80 kg), ktorý po prehre v prvom kole s D. Horvátom (DBB) pokračoval víťazne v repasáži, no druhý zápas prehral.
V greckorímskom štýle sa ukázala dominancia Dukly Banská Bystrica, no druhé miesto pre ZK Košice 1904 je pekný výsledok.

 

Poobede začal pre nás dôležitejší, voľný štýl, kde sa nám podarilo vybojovať o jeden titul viac.
Vo váhe 61 kg zvíťazil Jakub Sýkora, kde svojich súperov ľahko zdolal a vo váhe 97 kg Gabriel Tysz, krorý sa v prvom kole stretol z T.Redentom (Dunajplavba) a po výbornom zápase zvíťazil technickou prevahou.V ďalších zápasoch nenašiel premožiťeľa a tak sa mohol tešiť z druhého titulu aj pre voľný štýl.
Druhé miesto obsadil Martin Sciranka (váha 86 kg), nestačil až vo finále na R.Matejova (Dunajplavba) a po dobrom začiatku zápasu, keď vyhrával 2:0, nakoniec prehral technickou prevahou 2:12. 
Tretie miesta obsadili: Peter Pástor (váha 57 kg), nad jeho sily boli D.Chomanič (Vihorlat) a I.Molnár (ZK Olymp). Jakub Sciranka (váha 74 kg), ktorý nestačil v semifinále na bývalého kolegu Dána Palinkása. Michael Bodnár (váha 86 kg), los mu pridelil hneď v prvom kole R.Matejova (Dunajplavba), ktorému po vyrovnanom zápase podľahol 0:2.

Štvrté miesto obsadil Róbert Szatmári 7(4 kg), ktorý sa stretol s neskorším víťazom váhy M.Dubom (Dunajplavba) a o bronz ho porazil klubový kolega J. Sciranka. Premiéru na svojich prvých majstrovstvách SR mal Jozef Takács (váha 86 kg), v Bratislave si pozápasil len s košičanmi, kde dva zápasy prehral a jeden vyhral.

Roman Peťák (váha 86 kg), ktorý aj napriek svojej bojovnosti nestačil na M.Sciranku a J.Takácsa, ale krásny výkon predviedol v boji o piate miesto nad Ľ.Tiefenbachom (Dunajplavba), ktorého zdolal tesným výsledkom.
Z bojov vypadol Ľuboš Kundrát, ktorý po prehre s Tiefenbachom (Dunajplavba) v bojoch ďalej nepokračoval.   mb


Vo voľnom štýle ukázala svoju dominanciu ako aj minulý rok Dunajplavba a takto skončili výsledky družstiev:
1. Dunajplavba Bratislava
2. ZK 1904 Košice
3. Slávia Snina

Chlapcom gratulujeme a držíme palce v ďalších bojoch!


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1993609

Úvodná stránka