Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Seniori - Rozhodcovia a nekvalitná žinenka odstavili ZK Košice 1904 z bojov o titul

Košice, Snina (8. jún 2013) - Frustráciu, sklamanie i hnev bolo cítiť v hlase trénera seniorov nášho Zápasníckeho klubu (ZK) Košice 1904 Juraja Dancáka st. po návrate z 2. kola slovenskej ligy seniorov v zápasení voľným štýlom v Snine. Dôvodom však neboli výkony jeho zverencov, ale, paradoxne, rozhodcov po zápase v hmotnostnej kategórii do 74 kg medzi našim Danom Pálinkásom a Ukrajincom Perchaľukom, ktorý štartoval v drese Vihorlatu Sninu, obhajcu minuloročného prvenstva v súťaži.

Arbitri najprv potvrdili víťazstvo Pálinkása na body, no potom, po protestoch Sninčanov a vzájomnej konzultácii medzi sebou, teda medzi hlavným rozhodocom - Marekom Mlynekom, predsedom žinenky Lacom, žinenkovým Bulkom a bodovým rozhodcom Cichovským, vyniesli opačný súd. Priznali body Pechaľukovi a tento verdikt rozhodol napokon o konečnej výhre Vihorlatu nad ZK Košice 4:3.Ak by teda zostal v platnosti výsledok zo žinenky, víťazom duelu by bol ZK Košice 1904 a tým by náš klub zostal v ďalšej hre o celkové prvenstvo v slovenskej lige. Ba čo viac, mal by pred rozhodujúcim 3. kolom, ktoré bude v prvú októbrovú sobotu v Bratislave, minimálne dvojbodový náskok. Súboj v 84-ke medzi našim Michaelom Bodnárom a Dubom z Bratislavy, v ktorom mal navrch náš borec, totiž ukončilo zranenia Bodnárovho kolena, keď sa jeho noha zvŕtla po výpade po nekvalitnej žinenke.

"Ani nemám chuť vracať sa k tomu, čo sa odohralo v Snine.
Dve zranenia Maťa Deáka a Miša Bodnára a otočenie výsledku so Sninou v náš neprospech bolo na jeden deň až až. Myslím si, že družstvo bolo v rámci možností pripravené celkom dobre. Hlavne forma Dana Pálinkása má stúpajúcu krivku. O prehre s Dunajplavbou rozhodlo zranenie Miša Bodnára. Zápas s Dubom mal jasne vo svojích rukách. Vinou usporiadateľa - neregulérna žinienka - sa toto stretnutie ukončilo zranením. O to horšie je to, že Mišo nebude štartovať na ME juniorov a je otázne, či sa vôbec dolieči do MS juniorov. Dano Dancák sa po zranení nedostal do predošlej formy. Škoda Mariána Hutňana a jeho zranení kolena a chrbta ešte pred súťažou. Gabriel Tysz zápasil s reprezentantom Jaloviarom a jeho výkon bol veľmi dobrý. Vihorlat Snina, za pomoci rozhodcov, ktorí výrazne ovplyvnili výsledok stretnutia, nás porazil 4:3 a v podstate urobil výrazný krok k zisku titulu. Mojím zverencom nemôžem vyčítať nič. Nerozhodla ich forma, ale diplomacia. Z môjho pohľadu je výjazdové zasadnutie predsedníctva Slovenského zápasníckeho zväzu v mieste konania súťaže viac ako nešťastné," vychŕlil zo seba tréner J. Dancák.


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1993690

Úvodná stránka