Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Seniori - Stále zbierame skúsenosti medzi svetovou špičkou

Košice, Taškent (8.-14. september 2014) Uzbekistan privítal najväčšie hviezdy zápasníckeho neba, víťazov Európy, sveta, olympijských víťazov a zaslúžilých majstrov športu. Na majstrovstvách sveta štartovalo medzi voľnoštýliarmi 60 krajín. Aj Slovensko malo svoje zastúpenie, v kategórii do 86 kg nás reprezentoval Michael Bodnár, ešte len dva roky senior, odchovanec nášho ZK Košice 1904. Los mu v prvom kole pridelil Ukrajinca TSOTADZEHO Dzhambuliva . V prvej perióde Michael prehrával 0:4 no ani v druhej sa nedokázal presadiť a reprezentant Ukrajiny zvíťazil technickou prevahou. Ukrajinec následne prehral s víťazom váhy Rusom  Sadulaevom a tým sa skončili nádeje nášho reprezentanta pokračovať v ďalších bojoch. "Ešte stále je na čom pracovať, medzi seniormi je to zápasenie už o niečom inom. Vždy sa učím a takéto skúsenosti mi dávajú veľmi veľa" povedal nám Michael Bodnár po neúspešnom zápase.

Kolegovi z reprezentácie Soslanovi Gagloevovi v ťažkej váhe do 125 kg, sa darilo o niečo viac, keď vyhral prvý zápas nad Kanaďanom JARVISOM Koerym 3:1. V druhom kole na neho čakal USA - DLAGNEV Tervel Ivaylov a prehra 0:3. Konečné 12 miesto/26 pretekárov. 

Mykola Bolotnjuk váha do 61kg, ktorý sa posledný týždeň pripravoval spoločne sa našimi košickými zápasníkmi. S Iráncom prehral 1:3 a zápasník z Mongolska bol nad jeho sily a taktiež s ním  prehral 1:3 14m./27 pretekárov. Vystúpenie slovenských zápasníckych nádejí uzavrel Jozef Jaloviar, vo váhovej kategórii do 97 kg, zápasom s číňanom 3:0 27m./31 pretekárov.

 


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1993652

Úvodná stránka