Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Seniori - Tituly majú vo vrecku P. Pastor, D. Pálinkás i M. Bodnár, prvenstvo aj pre náš klub!

Košice, Trenčín (4. november 2012) - Tri individuálne tituly majstrov SR pre Petra Pastora, Dana Pálinkása a Michaela Bodnára a pohár za prvenstvo klubu zdobí vitrínu nášho ZK Košice 1904 po domácom šampionáte seniorov vo voľnom štýle, ktorý sa uskutočnil v sobotu, 3. novembra, v Trenčíne. Majstrom Slovenska, trénerovi Jurajovi Dancákovi st. i ostatným chlapcom k úspechu gratulujeme!

Vari najviac prekvapujúce, o to príjemnejšie je prvenstvo M. Bodnára v hmotnostnej kategórii do 84 kg, keď borec ZK Košice 1904 "odstavil" kompletnú päticu pretekárov Dunajplavby Bratislava, na čele s reprezentantom SR Matejovom. Potešil aj "majstrovský" návrat P. Pastora (do 55 kg), ktorý bol vlani v Bratislave strieborný v kategórii do 60 kg. Potvrdením kvalít i neohrozenosti bol triumf D. Pálinkása v kategórii do 74 kg. Potešili mladíci Michal Pavlík (do 60 kg) a Pavol Kmeč (do 66 kg) svojimi striebornými medailami. Druhý skončil aj Michal Geralský (do 120 kg). Bronzové kovy si vybojovali Slavomír Kupčo (do 55 kg) Dávid Berdis (do 60 kg) a Jakub Kačeňák (do 74 kg).

Najväčšími súpermi našich voľnoštýliarov boli Bratislavčania. Pretekári klubu od ľavého brehu Dunaja získali podobne, ako naši chlapci tri tituly (Obžera do 66 kg, Jaloviar do 96 kg a Vojčák do 120 kg), no borci ZK Košice dominovali so 64 bodmi v celkovom hodnotení 17 klubov, keď pred druhou Dunajplavbou zaknihovali 24-bodový, a pred tretím Vihorlatom Snina dokonca 56-bodový náskok.

Spokojnosťou prekypoval prezident ZK Košice 1904 Ján Tokár ml.: "Určite, tri tituly a šesť ďalších medailí , ktoré sme dodsiahli na majtrovstvách Slovenska sú perfektný výsledok. Po prílete z New Yorku to bola pre mňa fakt príjemná správa. Škoda, že som pre posun času nemohol osobne vidieť súboje našich chlapcov, ale určite si ich popzriem spolu s trénerom Dancákom na videu."

Aj tréner seniorov ZK Košice 1904 J. Dancák st. bol s umiestneniami i výkonmi svojich zverencov spokojný: "Družstvo podalo výkony na svojej hranici, či už sa podarilo dosiahnuť individuálne ciele alebo nie. Nemôžem nikomu vyčítať málo snahy, alebo neochoty zápasiť čo najlepšie. Tak to už býva, že niekomu to vyjde a inému nie. Prví nemôžu byť všetci. Najväčším prekvapením bol výkon Miša Bodnára. Už v stretnutí s Matejovom som videl, že je v pohode, verí si a hlavne má na to, aby celkovo zvíťazil. Dozrieva. Hoci v jeho prípade je predčasné také niečo povedať, vekom je ešte junior. Naozaj kvalitné výkony podali Dan Pálinkás a Peter Pástor. Najmä na Danovi vidieť cieľavedomý prístup, ktorý vyplynul z poctivej prípravy. To isté platí o Petrovi. Jakub Kačeňák prechodom do vyššej hmotnostnej kategórie stratil pozíciu. Napriek tomu, že odvádza v tréningu maximum, potrvá nejaký čas, kým sa presadí. Príjemne ma prekvapil výkon Mikiho Pavlíka. Krátko pred ukončením váženia si uvedomil, že úpravu nezvládne. Najhorší možný scénar. Napriek značnej vyčerpanosti organizmu prehral až vo finále s Bolotnyukom, na ktorého zatiaľ nemá. U Paliho Kmeča je potrebné mať viac trpezlivosti. Z môjho pohľadu cítim, že to ešte nie je ono, určite má na viac. Mišo Geralský podal maximálny výkon. Jeho pracovné vyťaženie mu neumožňuje pripraviť sa lepšie a ešte nebol celkom zdravotne v poriadku. Podobná situácia je aj s Marekom Okošom. Ťažko očakávať lepšie výsledky v tak krátkom čase. Dlhšie netrénoval pre pretrvávajúce zranenie. Chce to čas. V prípadoch Slava Kupča a Dávida Berdisa vidím tréningový výpadok.

Tak ako som už uviedol, nebol som sklamaný z výkonov nikoho. Poctivý tréning sa skôr či neskôr ukáže. To v prípade mladých pretekárov prípadne tých, čo sa im nepodarilo splniť svoje ciele."

Výsledky majstrovstiev SR seniorov vo voľnom (i klasickom) štýle nájdete tu


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1993602

Úvodná stránka