Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Seniori - V prvom kole ligy senzačné víťazstvo nad Sninou

Košice (8. apríl 2013) - Borci nášho Zápasníckeho klubu (ZK) Košice 1904 vykročili do nového ročníka slovenskej ligy seniorov (SLS) vo voľnom štýle tou správnou nohou! V prvom kole súťaže na domácich žinenkách v sobotu, 6. apríla, vydreli víťazstvo nad jedným z favoritov Vihorlatom Snina a hoci následne prehrali s ďalším rivalom Dunajplavbou Bratislava, udržali si nádej na boje o celkové popredné priečky. Pred druhým kolom, ktoré je na programe 6. júna v Snine, sa delia spolu s obidvomi favoritmi o priebežné prvé miesto.

Najmä víťazstvo nad Sninou, posilnenou opäť o Ukrajincov, potešilo priaznivcov nášho ZK Košice 1904. Samozrejme, aj trénera našich chlapcov Juraja Dancáka st.: "Mám však zmiešané pocity. Na jednej strane víťazstvo na silnou Sninou so štyrmi Ukrajincami a na druhej strane porážka s Bratislavou. Ak by mi niekto povedal, že dokážeme zvíťaziť s Vihorlatom, považoval by som to za prinajmenšom odvážne. Skutočnosť však ukázala, že za určitých priaznivých okolností ich dokážeme poraziť. Hlavne senzačné víťazstvo Mariána Hutňana nad Docenkom v 120-ke bolo pekným završením bojovného výkonu družstva. Žreb nám hneď v ďalšom kole troška nešťastne prisúdil Dunajplavbu a, popravde, tento zápas sme nezvládli. Aj následkom únavy z predchádzajúceho stretnutia, aj úľavou po víťaznom stretnutí sme tento zápas prehrali. Mrzí ma len to, že v konfrontácii s reprezentantmi sme ťahali za kratší koniec. Vzájomné porážky najsilnejších družstiev nás držia v hre o titul a bude to ešte zaujímavé. Chcel by som vyjadriť poďakovanie celému kolektívu za odovzdaný bojovný výkon. Hodnotenie výkonov jednotlivcov je momentálne predčasné. Všetci si zaslúžia pochvalu. Čaká nás kus tréningovej práce a o titul sa chceme pobiť."

Na začiatku súťažného dňa boli diváci i súťažiaci svedkami milej udalosti. Vedenie nášho klubu i tréneri  a prítomní rozhodcovia zablahoželali Marcelovi Mičekovi, trénerovi ZK Košice 1904 i jeho tajomníkovi, k významnému jubileu - k životnej sedemdesiatke. Ku gratulantom sa pripájame a prajeme veľa zdravia a optimizmu!

 


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1993628

Úvodná stránka