Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Seniori - Zo Sniny s 3 titulmi Majstrov Slovenska!

Košice, Snina. V dňoch 3-4. novembra sa v Snine konali Majstrovstvá Slovenska v zápasení voľným aj grécko-rímskym štýlom. Na toto vrcholné podujatie roka vycestovali aj zápasníci ZK Košice 1904. Našu výpravu viedol tréner M.Jedlička, ktorý vycestoval s ôsmimi pretekármi odhodlanými vybojovať si titul majstra Slovenska. V blízkej Snine nechýbala ani trojica rozhodcov A.Šambronská, I.Vymazal a M.Gardoš. Podporiť chlapcov prišli aj prezident klubu J. Tokár, tajomník M. Miček, tréner prípravky Š. Csorba a ostatní priaznivci nášho klubu.

 

Tento rok sa začínalo gréckorímskym štýlom, kde sa nám najviac darilo vo váhe 87kg, ktorú sme absolútne ovládli, kde sme získali aj titul majstra Slovenska a to Martin SCIRANKA. Vo finále si poradil s mladším bratom Jakubom SCIRANKOM, ten obsadil druhé miesto a na treťom skončil Tomáš KRUPJAK.

Úspech sme dosiahli aj v ťažkej váhe do 130kg, kde Gabriel TYSZ po ťažkom súboji, ktorý skončil nakoniec bitkou a po diskvalifikácii súpera zo Šamorína pôvodom z Ruska, Gabi postúpil až do finále. Tam už nestačil na reprezentanta T. Sóosa a domov si odniesol okrem zranenia aj striebornú medailu. V tejto kategórii si bronz vybojoval náš Matúš SÝKORA.

Vo váhe 82kg sa nedarilo Hanymu AL-KUBATYMU, ktorý po dvoch prehrách z turnaja vypadol.

V hodnotení družstiev sme ako voľnoštýliarsky klub obsadili krásne druhé miesto!

 

Poobede sa pokračovalo voľným štýlom, kde sa nám podarilo dominovať v dvoch váhových kategóriách. Váhu 92kg ovládol bez problémov Michael BODNÁR. Ako v „grečáku“ tak aj vo voľnom štýle sme ovládli váhu 86kg, kde sa stal majstrom Slovenska Jozef MESIARKIN. Ten porazil čerstvého majstra Martina SCIRANKU. Z tejto váhy sme si odniesli aj 4. miesto a to Jakub SCIRANKA a 5. miesto Tomáš KRUPJAK.

Ťažkú váhu vo voľnom štýle sme nedokázali obhájiť, keďže Matúš SÝKORA vo finále nestačil na Šamorínčana pôvodom z Ruska Nogaeva a preto domov odchádzal ako vicemajster Slovenska. V tejto kategórii Gabriel TYSZuž svoje zápasy vzdal pre zranenie, z predchádzajúceho zápasu v „grečáku“.

Hanymu AL-KUBATYMU sa nedarilo ani vo voľnom štýle, keď vo váhe 77kg nestačil na súpera z Bratislavy a v bojoch už ďalej nepokračoval.

V tomto štýle sme na Slovensku ukázali, že patríme k najlepším a to výhrou v hodnotení družstiev, ktorú prevzal tréner Miroslav JEDLIČKA!   mb

 


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


2066855

Úvodná stránka