Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

ŠOK - ZK Košice 1904 zvíťazil v ankete Športový kolektív roku 2012

Košice (7. marec 2013) - Náš Zápasnícky klub (ZK) Košice 1904 zvíťazil v ankete Športová osobnosť Košíc 2012 v kategórii Športový kolektív. Ocenenie Športová osobnosť Košíc (ŠOK) získa športovec alebo kolektív, ktorého zvolí Košická športová akadémia (KŠA) na základe jeho výnimočných športových kvalít a výsledkov.

Cenu si na slávnostnom galavečeri v hoteli Yasmin v Košiciach prevzal v poslednú februárovú sobotu prezident ZK Košice 1904 Ján Tokár ml. "Aj v športe je to tak, že zlé správy striedajú tie dobré. A vyhrať anketu o ´naj´ klub v Košiciach, spomedzi takých klubov ako je, napríklad v basketbale Good Angels, či v hokeji HC Košice, je tiež šok, ale pozitívny. Je to ocenenie nielen za prácu v roku 2012, ale aj za tie predchádzajúce," povedal pre náš portál J. Tokár ml.

"Len málo športových odvetví má v Košiciach takú bohatú a úspešnú históriu ako práve zápasenie. Oficiálnym rokom vzniku zápasenia v Košiciach je rok 1904, ktorý je považovaný zároveň za rok zrodu organizovaného zápasenia na Slovensku. Zápasnícky klub Lokomotíva Košice bol založený v roku 1945, kedy sa rozhodli nadšenci zápasenia, zoskupení okolo neskoršieho nestora zápasenia Ladislava Nagya, založiť si svoju zápasnícku rodinu, a hneď v roku 1946, po vzniku TJ Lokomotíva Košice sa začlenili do jej radov. Počas svojej doterajšej, takmer 70-ročnej existencie, dosiahol klub mnoho úspechov. Medzi jeho odchovancov patrí nemálo Majstrov Československa a Slovenska i reprezentantov medzi nimi aj legendárny Mikuláš Athanasov. V súčasnosti patrí klub spolu s Dunajplavbou Bratislava medzi najvýznamnejšie zápasnícke kluby na Slovensku," uviedli organizátori ankety ŠOK na svojej stránke www.sportovaosobnost.sk na margo ocenenia ZK Košice 1904, ktorý je právnym nasledovníkom ZK Lokomotíva Košice a hlási sa k tradícii i úspechom tohto zápasníckeho klubu.

V kategórii ŠOK Kolektív oceňuje KŠA športové úspechy košických klubov v uplynulej sezóne, ale aj dlhoročnú prácu s mládežou, či šírenie dobrého mena za hranicami mesta. V roku 2011 vyhlásili za najúspešnejší športový kolektív v Košiciach Good Angels, rok predtým vodnopólový ČH Hornets, v roku 2009, kedy mala anketa ŠOK premiéru, hokejový HC.

 


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1993697

Úvodná stránka