Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Starší žiaci - R. Szatmári na domácich žinenkách obhájil titul majstra SR

Košice (14. apríl 2012) - Voľnoštýliar nášho Zápasníckeho klubu (ZK) Košice 1904, študent Športového gymnázia v Košiciach Róbert Szatmári vybojoval v sobotu na majstrovstvách SR starších žiakov na domácich žinenkách v Spoločenskom pavilóne titul majstra Slovenska v hmotnostnej kategórii do 53 kg a obhájil tak minuloročné prvenstvo v tejto kategórii z novembra v Trenčíne

Žiaľ, z jedenásťčlenného pretekárskeho poľa nášho ZK bol R. Szatmári jediný, ktorému sa podarilo vystúpiť na najvyšší stupeň pre zlatú medailu. Najbližšie k nej mal Ľuboš Kundrát v hmotnostnej kategórii do 73 kg, ktorý vo finále prehral s B. Hegedüsom z Gabčíkova a získal striebro. Bronzové medaily za tretie miesta dostali Roland Vojkovský (do 59 kg), Jakub Miňo (do 66 kg) a Matúš Sýkora (do 73 kg).

"Turnaj mal dobrú úroveň, s niektorými súpermi som sa potrapil a urobil som aj dosť veľa chýb, na ktoré som takmer doplatil. No napokon to dobre dopadlo a postúpil som do finále. Svojho súpera som však trochu podcenil, a preto mi aj on urobil prvý bod, ale potom som začal zápasiť a vyhral som," povedal pre našu webovú stránku R. Szatmári.

V celkovom hodnotení družstiev skončil náš ZK Košice 1904 na 2. priečke za Vihorlatom Snina so stratou deviatich bodov, keďže chlapcov spod Vihorlatu štartovalo na šampionáte 16, teda o päť viac ako Košičanov. Celkove sa v Spoločenskom pavilóne, v peknom a pre vrcholné zápasnícke podujatie v dôstojnom stánku predstavilo 91 starších žiakov zo 16 klubov.


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1993623

Úvodná stránka