Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Starší žiaci - V "grečáku" máme ďalších dvoch majstrov SR - J. Sýkoru a Ľ. Kundráta

Košice, Gabčíkovo (28. november 2012) - Jakub Sýkora (do 54 kg) a Ľuboš Kundrát (do 73 kg), starší žiaci Zápasníckeho klubu (ZK) Košice 1904 a študenti Športového gymnázia v Košiciach, sa v sobotu stali majstrami Slovenska v gréckorímskom zápasení vo svojich hmotnostných kategóriách. Blahoželáme!

Na domácom šampionáte v Gabčíkove nenašli premožiteľov ani vo finále a potvrdili kvalitnú prípravu v tréningu. Ich víťazstvá sú o to významnejšie, že náš klub sa špecializuje na voľný štýl a klasickému venuje pozornosť len v období pred majstrovskými súťažami.

Do Gabčíkova vycestovala z Košíc až 11-členná výprava, ktorá sa napokon tešila aj z prvenstva v hodnotení družstiev. ZK Košice 1904 zvíťazil s 29 bodmi, len o dva body pred domácim ZŠK Gabčíkovo, ktoré však, a to treba uznať, štartovalo so šiestimi pretekármi. Na treťom mieste skončili chlapci z Vihorlatu Snina so stratou štyroch bodov na druhé Gabčíkovo.

Najväčšia účasť pretekárov ZK Košice 1904 na šampionáte by mohla nabádať k úvahám o širokej členskej základni v najmladších vekových kategóriách v našom klube. No tréner ZK Košice 1904 Miroslav Jedlička pripomína: "Áno, mali sme najviac chlapcov v súťaži, ale, napríklad iba v 73-ke, kde súťažili štyria. A vždy budem presadzovať, aby súťažili i tí slabší, lebo iba tak sa naučia zápasiť. A nemyslím si, že máme širokú základňu, iba tí druhí nemajú takmer žiadnu. Celkovo to je na Slovensku veľmi slabé."

Podľa trénerových slov všetci naši chlapci podali svoje štandardné výkony. "Neprekvapil ma nikto, mrzela ma prehra Roba Szatmáriho s Gáalom, ale bol to iba 'gréčak', tak ma to až tak netrápi." No aj napriek dvom zlatým medailám nebol tréner celkom spokojný: "Pokiaľ sa nebudem vracať z takýchto súťaží minimálne s troma zlatými, stále to bude málo. No prvé miesto družstva ma prekvapilo, vôbec som to nečakal."

 


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 16.7.2019

meniny má: Drahomír

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1961001

Úvodná stránka