Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Starší žiaci - V poľskom Terezíne zbierali skúsenosti

Košice, Terezín (24. apríl 2013) - Získať čo najviac skúseností a pokúsiť sa prekvapiť - taký bol cieľ šesťčlennej výpravy starších žiakov Zápasníckeho klubu (ZK) Košice 1904 na medzinárodnom turnaji v poľskom Terezíne v polovici apríla. Prvý cieľ sa dosiahol, druhý ani zďaleka, mohol skonštatovať po návrate tréner Marek Sciranka. Jedine piate miesto Matúša Sýkoru medzi kadetmi uspokojilo nároky trénera.

Na najväčšom turnaji starších žiakov v Poľsku sa predstavilo 177 pretekárov z Bieloruska, Litvy, Nemecka, Poľska, Ruska, Slovenska, Spojených štátov a z Ukrajiny. Okrem starších žiakov súťažili aj prípravkári v troch hmotnostných kategóriách (do 26, 28 a 32 kg) a kadeti (do 85 a 100 kg). "Turnaj mal vysokú organizačnú úroveň, ako aj spoločenské, kultúrne prostredie a prejavili oň veľký zaujem politickí predstavitelia regionálnych štruktúr. Finálové duely boli v réžii Bielorusov, Rusov a Ukrajincov, dvakrát sa v nich predstavili Poliaci a po jednom chlapcovi mali vo finále zastúpenie Nemci a Američania. V kategórii mladších a starších žiakov máme dieru, ktorú zatiaľ nedokážeme zaplátať. V prípravke je to trochu lepšie, no chlapci potrebujú absolvovat veľa, veľa súťaží,"povedal tréner M. Sciranka.

Umiestnenia našich pretekárov:

Prípravkári: Do 28 kg (13 štartujúcich): ...9. Filip Titka.

Starší žiaci: Do 47 kg (15): ...12. Karol Kondáš. Do 59 kg (25): ...12. Gabriel Fischer, 19. Hany Al-Kubaty. Do 73 kg (11): ...10. Samuel Mochnáč.

Kadeti: Do 85 kg (14): ...5. Matúš Sýkora.

A ako ohodnotil tieto výsledky tréner M. Sciranka? "Filip odzápasil tri stretnutia - raz vyhral, dvakrát prehral. Bol druhý najmladší vo váhe a na takom veľkom turnaji sa zúčastnil prvý raz. Prevláda u mňa spokojnosť. Prehry mrzia, ale bojoval. Bol hodený do veľkej vody.

Karol mal rovnakú bilanciu. Prvý zapas prehral vlastnou chybou, ináč by bol minimálne na 5. mieste. Mal na viac, ale má veľké tréningové výpadky a to sa odzrkadlilo na výkone.

Aj Gabi mal v troch zápasoch tú istú bilanciu - jedna výhra a dve prehry. Nie som s jeho výkonom spokojný, v druhom zápase s pretekárom z USA nechal bojovné srdce v šatni. Bol to vyrovnaný súper, nad ktorým mal zvíťaziť. Ukázalo sa to, čo nám chýba - sebadôvera, odhodlanie. Ani v treťom duely neukázal, na čo má. Strach zo súpera mu zviazal ruky i nohy.

Paradoxne, aj Hany raz vyhral a dvakrát prehral. Pre neho to bol silný turnaj, zbieral skúsenosti. No očakával som od neho viac bojovnosti.

To čo predviedol Samuel bola katastrofa. Dve lopatkové prehry...

Matúš je cieľavedomý chlapec, ktorý zápasil o váhu vyššie, hoci vedel, že to nebude mať ľahké. Jednoducho, chcel ísť na súťaž. Bojoval ako vedel. Podal z našich najlepší výkon, aj keď tiež dvakrát prehral, no zaznamenal aj rovnaký počet výhier. Zaslúži si pochvalu nielen za súboje, ale aj za celkový prístup."


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1993616

Úvodná stránka