Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

SZZ - A. Baksay abdikoval na funkciu predsedu SZZ

Košice (26. máj 2012) - Arpád Baksay už nie je predsedom Slovenského zápasníckeho zväzu (SZZ). Na post prvého muža slovenského zápasenia abdikoval uplynulý víkend, len dva mesiace po svojom zvolení do funkcie. Hlavným dôvodom jeho rozhodnutia boli zásadné rozpory medzi predstavami členov predsedníctva SZZ o fungovaní a smerovaní slovenského zápasenia a zásadami práce a cieľmi činnosti predsedu zväzu, ktoré deklaroval ešte pred svojim zvolením.

"Chcel som, aby zápasili a perspektívu mali slovenskí zápasníci a aby sa najviac práce v zväze venovalo výchove mládeže. To nenašlo podporu u členov predsedníctva, ktorí podporovali ruskú cestu, s čím ja zásadne nesúhlasím. Nebudem Don Quijotom a preto som odstúpil," povedal pre našu webovú stránku A. Baksay.

Dodal, že svoj abdikačný list adresoval aj Ministerstvu školstva SR a kompetentným orgánom podal aj oznámenie o podozrení z trestnej činnosti v rámci zväzu, ktoré nechcel špecifikovať.

"Je mi ľúto čo sa stalo v predsedníctve, pretože pán Baksay bol skutočne zárukou transparentnosti fungovania SZZ a presadzovania záujmov slovenských zápasníkov, čo vlastne požadovali všetci tí, ktorí ho volili za predsedu SZZ." reagoval na abdikáciu A. Baksaya prezident Zápasníckeho klubu Košice 1904 Ján Tokár ml.


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1993709

Úvodná stránka