Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

SZZ - Ciele a zásady práce A. Bakšaya, nového predsedu zápasníckeho zväzu

Košice (19. marec 2012) - Presadzovanie princípov transparentnosti a účelnosti využívania finančných prostriedkov zväzu, predovšetkým na rozvoj práce s mládežou vo všetkých kluboch zväzu a na prípravu úspešných reprezentantov zápasenia vo všetkých štýloch, sú hlavné zásady a ciele práce novozvoleného predsedu Slovenského zápasníckeho zväzu (SZZ) Arpáda Bakšaya, ktorého delegáti Valného zhromaždenia SZZ zvolili za prvého muža slovenského zápasenia na najbližšie štyri roky v sobotu, 17. marca, v Bratislave.

„Ďalšími cieľmi sú vylepšovanie spoločenskej prestíže slovenského zápasníckeho športu tak vo vnútroštátnom spoločenskom živote, ako aj na poli medzinárodnej akceptácie SZZ. Základnou myšlienkou, s ktorou prichádzam, je výchova a podpora vlastných zápasníkov, ktorí trénujú a rastú na domácich žinenkách, čím sa stávajú vzormi pre ostatných borcov za využitia úzkej medzinárodnej spolupráce, hlavne so štátmi zo stredoeurópskeho regiónu a z jeho blízkosti, pričom na tento účel využívať potenciál domácich, medzinárodne uznávaných trénerov a borcov. Neviem, či to je nové alebo nie, ale rád by som priniesol do slovenského zápasenia, resp. SZZ princípy spolupráce, pochopenia a spoločného zapálenia všetkých členov pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov. Konkrétne, v predsedníctve SZZ dúfam, že vzhľadom na celkovú obmenu členov, nevídané omladenie predsedníctva a výber týchto ľudí z radov bývalých zápasníkov, ktorí majú nielen zápasnícke cítenie, ale aj zápasnícke srdce, bude činorodá a prospešná spolupráca v prospech celého zápasenia bez ohľadu na klubovú, štýlovú, národnostnú či nejakú inú príslušnosť alebo pohlavie,“ pokračoval nový predseda SZZ.

Ako ďalej pokračoval A. Bakšay, jeho hlavnými cieľmi v perspektíve štyroch rokov sú minimálne zachovanie súčasnej členskej základne SZZ a zabezpečenie úspešnej kvalifikácie reprezentantov SR na nasledujúce Olympijské hry 2016 v brazílskom Rio de Janeiro vo všetkých štýloch, pričom celkový počet týchto borcov vzhľadom na doterajšie výsledky a súčasnú vekovú skladbu reprezentantov SR by predseda SZZ rád odhadoval aspoň na číslo štyri. "V najbližších týždňoch ma čaká veľmi veľa náročnej práce. Chcem sa podrobne oboznámiť so skutočným stavom SZZ na základe preštudovania konkrétnych materiálov, ktoré som prostredníctvom internetu, žiaľ, doposiaľ nemohol preštudovať a obávam sa aj nepríjemných zistení. Následne chcem uskutočniť prvé zasadnutie predsedníctva a úspešné naštartovanie činnosti tohto orgánu SZZ," uzavrel pre našu webovú stránku predseda SZZ A. Bakšay.


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 16.7.2019

meniny má: Drahomír

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1961026

Úvodná stránka