Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

U 23 – Gabriel Tysz si odnáša zo Sofie bronz !

Košice, Sofia (25-28.2.2016) Traja naši chlapci sa uplynulý víkend zúčastnili medzinárodného turnaja v Sofii. Najviac sa darilo juniorskej jednotke Gabrielovi Tyszovi (97kg), ktorý si v silnej konkurencii vybojoval bronz. Na turnaj Petko Sirakov – Ivan Iliev vycestoval aj jeho juniorský kolega Jakub Sýkora (65kg) a Jakub Sciranka (74kg) ako reprezentant do 23 rokov.

V prvý deň podujatia zasiahli do bojov Gabriel Tysz a Jakub Sciranka. V hmotnostnej kategórii do 97 kg sa Gabi v prvom kole stretol s Cyperčanom Kaouslidisom, ktorému podľahol 1:11. To bola však prvá a posledná prehra Gabiho na turnaji. V opravných bojoch si technicky poradil s Bulharom Gotchevom 20:7. Po tomto „divokom“ stretnutí už čakal Gabiho boj o bronz,  v ktorom vyhral nad Maďarom Juhászom 7:4. Druhému z dvojice našich pretekárov Jakubovi Scirankovi sa na tomto podujatí nedarilo. Kubo v obidvoch stretnutiach pocítil „gruzínsku školu“. Súperi Kenchadze a neskôr Gigashvili boli nad jeho sily a podľahol im zhodne 0:10. 

Jakub Sýkora zápasil druhý súťažný deň v hmotnostnej kategórii do 65 kg. V prvom kole sa stretol s Rumunom Ducovom. Po prehre 9:2 sa musel uspokojiť čerstvý Majster Slovenska iba s opravnými bojmi. V repasáži si poradil s Kosovčanom Curim 10:0, no v ďalšom stretnutí nestačil na Japonca Tanabeho. Po tesnej prehre (4:6) Kubovi ušli boje o medaile.   js 

 

Gratulujeme a želáme veľa šťastia do ďalších turnajov !


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1993624

Úvodná stránka