Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

U 23 - ME - Skvelé 5.miesto M.Bodnára!!!

Košice, Ruse BUL (29.3.-3.4.2016) Po veľkonočných sviatkoch sa v Bulharskom meste Ruse, konali Majstrovstvá Európy do 23 rokov. Turnaj začínal "grečákom", pokračoval ženskými bojmi a vyvrcholil voľným štýlom, ktorého súčasťou boli aj košickí borci Jakub Sýkora a Michael Bodnár. Voľnoštýliari vycestovali s reprezentačným tréneromJozefom Lohyňom a klubovým trénerom Štefanom Csorbom. Ďalekú cestu za chlapcami absolvoval aj prezident klubu ZK Košice Ján Tokár ml., aby povzbudil najmä staršieho z dvojice, Michaela Bodnára, ktorý splnil očakávania, no bol len krok od vytúženej medaile.


Predposledný deň európskeho šampionátu zápasil Jakub SÝKORA vo váhe do 65 kg. Žreb mu prisúdil stretnutie v predkole s izraelcom E. Gasanovom, na ktorého Jakub nestačil a po technickej prevahe 0:10 sa s ďalšími bojmi na ME U 23 rozlúčil. "Jakub Sýkora narýchlo nahradil Gabriela Tysza, ktorému zdravotné problémy nedovolili štartovať. Kubo viacmenej odchádzal na turnaj za účelom sparingpartnera, aby pomohol klubovému kolegovi Mišovi pri tréningu a rozcvičke pred zápasmi". - dodal reprezentačný tréner.
Na záver turnaja sa predstavil Michael BODNÁR vo váhe do 86 kg, pre ktorého to znamenalo posledné vystúpenie v kategórii do 23 rokov. Vo štvrťfinále však nestačil na gruzínca I. Mtsituriho 0:11. Keďže do finále sa prebojoval gruzínec, Mišo dostal šancu na reparát. V repasáži sa stretol s domácim borcom E. Rusevom, ktorého zdolal 5:4 a výhrou si tak zabezpečil účasť vo večerných bojoch o bronzovú medailu. V bulharskej aréne sa náš nádejný reprezentant postavil proti turkovi K. Yaziciovi, nad ktorým vyhral v prvej perióde 1:0. Druhá perióda bola úspešnejšia pre tureckého reprezentanta a nakoniec aj celkové stretnutie. 2:5 a prehra nášho zápasníka znamenala piate miesto, no v tomto olympijskom roku zatiaľ najväčší úspech pre Slovenské zápasenie. Jozef Lohyňa sa k výkonu svojho zverenca v krátkosti vyjadril: " Mišo splnil cieľ, zápasiť o medailu. Po prvom kole, kde prehral hladko 0:11 s Mticuri (GEO) sa skoncentroval na dôležitý zápas s Rusevom (BUL), ktorý vyhral 5:4 a zaručil mu bojovať o medailu. Mišo v boji o bronz s TUR odzápasil doteraz svoj najlepší zápas, aký som ho videl zápasiť, spĺňal všetky atribúty v boji o medailu."    

Týmto chceme vysloviť za celý zápasnícky klub poďakovanie každému, kto sa podieľa na príprave našich zápasníkov na vrcholových podujatiach. Ďakujem patrí najmä samotnému Michaelovi Bodnárovi, ktorý sa nezľakol príležitosti a dokázal na európskom šampionáte, že aj naše malé Slovensko má zápasníkov, ktorý sa svojou poctivou prácou blížia k svetovej špičke. 


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1993588

Úvodná stránka