Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

U23- G. Tyszovi a M. Bodnárovi boje o bronz nevyšli

Sofia (BUL) (5-8.3.2015) V bulharskej Sofii sa konal UWW turnaj do 23 rokov, na ktorom sa zúčastnila aj slovenská reprezentácia. Pod vedenim asistenta trénera Mareka Sciranku vycestovali naši štyria košickí borci a zároveň aj juniorskí reprezentanti Jakub Sýkora, Gabriel Tysz a seniorskí Jakub Sciranka a Michael Bodnár. Tento turnaj patril k posledným v príprave chlapcov na majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia o dva týždne vo
Wałbrzychu (POL). Obsadenie turnaja nebolo o kvantite, ale o kvalite, potvrdili to voľnoštýliari zo zúčastnených krajín Turecka, Gruzínska, Rumunska, Moldavska, Srbska, Alžírska, Fínska, Japonska, a domáceho Bulharska.

Prvý deň súťažil Jakub Sciranka (74 kg), ktorý v prvom kole prehral s domácim bulharským reprezentantom E. Ismailom 0:10 a v B pavúku, kde sa bojuje už iba o bronz nestačil na Turka A. Erturka 0:11 a tým z bojov vypadol. Spolu s Jakubom prvý deň zápasil aj Gabriel Tysz (97 kg). Darilo sa mu o niečo viac a ľahko prešiel prvým kolom cez B. Louenasa (ALG) po výhre 6:0. V semifinále nestačil na Fína J. Heina 4:15 a v boji o bronzovú medailu prehral s Moldavcom D. Ceacustom 0:7L. Skončil tak na piatom mieste. Druhý deň súťažil Michael Bodnár (86 kg), ktorý v prvom kole prehral s bulharským reprezentantom S. Dimitrovom 1:5 v B pavúku zápasil s dvoma ďalšimi bulharmi, prvého B. Boneva porazil technickou prevahou 10:0 a druhého E. Ruseva 4:2. V boji o bronz mal odvetu z prvého zápasu, no po faule súpera za stavu 0:2 nedokončil zápas a skončil rovnako ako jeho mladší kolega na 5 mieste. V posledný deň zápasila naša posledná nádej, Jakub Sýkora (61 kg), ten prvým kolom prešiel cez Rumuna A. Stefana 4:4L a v štvrťfinále nestačil na Bulhara S. Ivanova 11:0. V B pavúku taktiež prehral s bulharským reprezentantom S. Shyukrievom 4:8 a v boji už ďalej nepokračoval.

Výsledky len potvrdili, že je potrebné sa viac zúčastňovať takýchto kvalitných turnajov, keď sa chceme čo i len priblížiť k svetovej špičke.   (mb)

 


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1993583

Úvodná stránka