Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

UDRŽME ZÁPASENIE NA OLYMPIÁDACH!

Košice (25. február 2013) - Svetové zápasenie je v šoku! Medzinárodný olympijský výbor (MOV) v utorok, 12. februára, nečakane vylúčil z programu OH 2020 zápasenie. V nasledujúcich mesiacoch Výkonný výbor MOV rozhodne o jeho náhrade. Definitíva padne v septembri na valnom zhromaždení v Buenos Aires.
Svetové zápasnícke hnutie sa odvtedy aktivizuje. Na sociálnych sieťach pribúdajú odkazy a výzvy za zachovanie jedného zo zakladajúcich športov antických i novodobých olympijských hier v programe vrcholných športových hier. Bokom nestojí ani náš Zápasnícky klub (ZK) Košice 1904.

"Pozorne sledujeme vývoj situácie ohľadom takzvaného vylúčenia zápasenia zo zoznamu základných 25 olympijských športov od OH 2020," uvádza v stanovisku pre našu stránku www.zapasenie-kosice.sk prezident ZK Košice 1904 Ján Tokár ml. a pokračuje: "Plne sa stotožňujeme s tým, že ide o nesprávne a dokonca až absurdné rozhodnutie. Optimizmus a vieru v to, že sa nakoniec tento scenár nenaplní, čerpáme z vyjadrení svetovo uznávaných olympijských víťazov, ako aj z vyjadrení širokej športovej verejnosti."
Ako ďalej pripomína prvý muž košického zápasenia, aktuálne najviac sa vo veci zachovania zápasenia ako jedného z top olympijských športov aktivizujú legendy zápasenia z USA, Ruska a Iránu. Podľa posledných informácii sa v priebehu mája stretne výbor MOV v Petrohrade, pričom na tomto zasadnutí sa môže všetko zmeniť a náš šport zostane pod piatimi kruhmi aj po roku 2016. "Týmto sa obraciame na našu zápasnícku obec, ako aj na všetkých priaznivcov zápasenia, aby vo svojom okolí šírili dobré meno nášho športu a tým prispeli k jeho ďalšiemu spropagovaniu. Buďme optimisti!" uzatvára prezident ZK Košice 1904 J. Tokár ml. 


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


1993657

Úvodná stránka