Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
Zápasnícky klub 1904 Košice

Oficiálna stránka Zápasníckeho klubu Košice 1904

Žiaci, U23 - Memoriál Jozefa Svitača a prvé otvorené majstrovstva Slovenska U23

Tradičný Memoriál Jozefa Svitača a prvé otvorené majstrovstva Slovenska U23


V dňoch 28.9-29.9.2018 sa v Nitre uskutočnil tradičný už 37.ročník Memoriál Jozefa Svitača a v ten deň sa konali aj historický prvé otvorené majstrovstvá Slovenska do 23 rokov. Na turnaji štartovalo takmer 200 pretekárov, no v kategórií U23 ci ich bolo len 25.


Na turnaji sa nestratili ani zápasníci z Košíc, ktorí vycestovali na čele s trénermi M. Jarošom a J. Jackaninom a päť pretekárov, ktorí si počínali takto:
Minuloročný triumf z Memoriálu J. Svitača obhájil v kategórií do 28 kilogramov Eduard Kukura a to tromi víťazstvami. 
Menej sa darilo jeho kamarátom v 36-ke, v ktorej si Viktor Zdravecký pripísal iba jednu prehru na lopatky a Roman Vasilenko, ktorý prehral 8:0 na body a obidvaja sa s turnajom rozlúčili. 
Ďalší z partie žiakov Samuel Beck, ktorý bol v hmotnostnej kategórií do 68 kilogramov, si taktiež neporadil zo svojim protivníkom a po prehre na lopatky sa rozlúčil z turnajom.
Druhý z dvojice bratov Patrik Beck obsadil 2. miesto, keď prehral na lopatky ale potom si poradil zo svojim druhým súperom a vybojoval si tak striebro. 
Na prvé otvorené majstrovstvá Slovenska v kategórií U23 vycestoval len jeden pretekár a to konkrétne Matúš Sýkora ktorý si v 125-ke poradil s Novákom z Nitry na lopatky, následne z reprezentantom Českej republiky na technickú prevahu a potom si poradil s ďalším pretekárom z Nitry. Matúša ocenili rozhodcovia za najtechnickejšieho zápasníka s pomedzi slovenských pretekárov a odniesol si prémiu 50 eur.  msy

Našim pretekárov Gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov!!!!!


 

Facebook

www.facebook.com/kezapas/

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

Posledná aktualizácia

10.04.2019

webygroupSpolupracujeme


2143393

Úvodná stránka